4K TV od Sharpu budou podporovat DTS:X

Nové televizory Sharp pro rok 2022 mají podporovat technologii DTS:X, alespoň tedy na evropských trzích.

DTS:X je technologie prostorového zvuku, jež funguje podobně jako Dolby Atmos. Tato technologie je zpětně kompatibilní s dalším obsahem s DTS kódováním, a to včetně DTS-HD Master Audio u Blu-ray disků. Součástí balíčku je i související streamovací dekodér, který má na starosti streamování obsahu ze streamovacích služeb.

Technologie bude dostupná pro televizor Sharp 70DN5EA a modely série EQ. Jedná se o 4K televize, které běží na platformě Android TV. Zatímco první z nich by se na trh měla dostat už v únoru, ta druhá v březnu.

DTS:X je taktéž součástí programu s názvem IMAX Enhanced, který je zatím k dispozici pro 13 filmů od Marvel Studios v rámci platformy Disney+. Tyto filmy jsou k dispozici v tzv. IMAX Expanded Aspect Ratio a v obýváku si díky tomu můžete užít zážitek podobný tomu z kina IMAX.

Televizory řady EQ jsou vybaveny „bezrámovým“ designem a podporují HDR10, HLG a Dolby Vision. A 12bitové vykreslení barev. Ceny mají v závislosti na úhlopříčce začínat někde na necelých 20 tisících korunách.

Zveřejněno: 17. 01. 2022