Acronis změnil název klíčového produktu True Image na Cyber Protect Home Office

Vám velmi dobře známý produkt Acronis True Image změnil název na Acronis Cyber Protect Home Office. Někdy se stává, že firmy v průběhu doby změní názvy produktů, ale u Acronisu nový název přesněji vystihuje jeho současnou funkčnost. Od archivace, zálohování a správy vašich domácích zařízení i přenosu obsahu pevného disku na nový při jeho výměně, se totiž produkt posunul k silnému komplexnímu ochrannému prostředku, využívajícího zabezpečené zálohování v boji proti ransomwaru.

Nový název mnohem přesněji vystihuje, o co jde. Protože jsme předchozí verze Acronis True Image několikrát s vynikajícími výsledky testovali, prozradíme vám, že Acronis to nejlepší z tohoto produktu zachoval a přidal další funkčnosti, které slouží především k zabezpečení vašich dat. Ta jsou totiž tím nejcennějším, co v mnoha případech máte.

Pokud bychom shrnuli to, co víme, tak by se snadno dalo říct, že se jedná o integraci širokého spektra funkcí nutných ke komplexní ochraně před současnými kybernetickými riziky. Včetně těch, která se objeví nečekaně, říká se jim zero-day napadení. Program jsme si nainstalovali a nevylučujeme, že v dohledné době přineseme i podrobnou recenzi tohoto produktu, určeného pro jednotlivce nebo malé firmy. Prodej licencí totiž zahrnuje licence až do pěti uživatelů, pro větší firmy a podniky (s řádově desítkami a více zaměstnanci) pak Acronis nabízí jiná silná ochranná bezpečnostní řešení.

Pokud tedy uvažujete o komplexní ochraně svého počítače, měli byste vědět, že tohle řešení, Acronis Cyber Protect Home Office vám nabídne:

·         možnost zálohování do cloudu s volbou velikosti úložiště až o velikosti 1 TB, pro ty, kdo spolupracují nebo jsou součástí nadnárodních firem je dobré vědět, že zálohy se mohou už ukládat přímo u nás, v Česku, kde nedávno Acronis zřídil bezpečné cloudové úložiště;

·         zálohování a ochranu zařízení PC, Mac, iOS a Android;

·         antimalwarovou a antiransomwarovou ochranu;

·         webové filtrování a ochranu videokonferencí;

·         možnost archivovat starší soubory;

·         možnost obnovy záloh i na hardwarově odlišný stroj, to v případě, že začnete používat nový počítač s odlišnou hardwarovou koncepcí nebo s jiným operačním systémem (PC, Mac);

·         samozřejmě stále můžete klonovat obsah pevných disků v případě, kdy měníte třeba HDD za SSD, od předchozí verze dokonce můžete klonovat větší disky na menší (což před tím nebylo možné);

·         a spoustu dalších vychytávek.

To vše slouží k maximální bezpečnosti vašich dat, která se pod velením Acronisu Cyber Protect Home Office mohou stále cítit jako v bavlnce. I klidu vaší duše, protože při napadení ransomwarem dokáže tento systém ochránit prioritně záložní kopie (po těch jdou totiž zloději jako první s cílem zničit je a pak zašifrovat disk s tím, že vy vlastně pak nemáte z čeho data obnovit) a včas zjistit a upozornit na to, že se vám někdo hrabe v disku a šifruje soubory.

Celý koncept původního True Image pokračujícího pod názvem Cyber Protect Home Office jsem vždy považoval – a i nadále považuji – za geniální a účinný prostředek proti zlodějům dat. A jen přesnost, Acronis byl jedním z úplně prvních, kdo vyrukoval s řešením aktivní ochrany proti ransomware, takže ví, co a jak na to.

Milan Loucký

Zveřejněno: 09. 09. 2021