Adaptér od Mercusys přidá Wi-Fi i tam, kde nebyla

Společnost Mercusys uvádí na trh bezdrátový dvoupásmový USB adaptér AC650 s označením Mercusys MU6H, který se vyznačuje třeba vysoce ziskovou anténou.

USB adaptér dokáže Wi-Fi signál přijímat ve dvou oddělených frekvenčních pásmech, a to 2,4 GHz a 5 GHz. Díky podpoře technologie 256-QAM je rychlost dat u prvního z obou pásem zvýšena ze 150 na 200 Mbit/s, což znamená o 33 procent vyšší výkon. V 5GHz pásmu pak rychlost přenosu dat činí 433 Mbit/s. Tuto rychlost už lze využít například pro on-line hry nebo streamování videa v HD rozlišení.

Integrovaná anténa u USB adaptéru dosahuje vysokého zisku 5 dBi, takže model MU6H zvládne připojení k routeru z větší vzdálenosti a s přesnějším směrovým dosahem. Bezdrátová připojení jsou díky tomu rychlejší a stabilnější.

Nastavení adaptéru v systému Windows probíhá metodou plug-and-play, což znamená, že nepotřebujete žádný instalační disk ani není třeba žádný ovladač stahovat z internetu. Stačí Mercusys MU6H připojit k počítači a nastavení sítě proběhne automaticky během několika sekund.

Zveřejněno: 07. 08. 2021