Apple Studio Display bude fungovat i s PC

Nový monitor Apple Studio Display bude fungovat i jako klasický IPS LCD monitor pro PC platformu, byť s určitými omezeními.

Apple nedávno uvedl svůj nový 27palcový Studio Display s IPS LCD panelem, 5K rozlišením a v neposlední řadě také s čipem A13 Bionic, který má zvládat některé z náročnějších aplikací, pro které je toto zařízení určené.

S počítači s Windows však nebudou fungovat některé z funkcionalit tohoto monitoru, například TrueTone, což je technologie přizpůsobující teplotu barev prostředí. Fungovat nebude ani Center Stage kamera, která zajišťuje, aby byl uživatel vždy „středem pozornosti“. Stejně tak nebudou funkční ani aktualizace firmwaru či hlasové ovládání pomocí Siri.

Všechny výše uvedené funkce budou k dispozici jen v kombinaci s počítači Mac. Zatím není jasné, zda bude s Windows PC fungovat prostorový zvuk monitoru. Každopádně jako monitor pro PC je Apple Studio Display poměrně luxusní záležitostí. Stojí totiž v základu 1.599 dolarů (cca 37 tisíc korun), respektive ještě o 200 dolarů více s povrchem z nanoskla.

Zveřejněno: 15. 03. 2022