Asus Zenbook 14X Space Edition jde ve stopách úspěšných ultrabooků

Ultrabooky jsou s námi už několik let, jakožto lehké, výkonné a designové stroje určené nejen pro produktivní práci. Etalonem v tomto segmentu je řada Zenbook od Asusu, která se nedávno rozrostla.

Celkem bylo v řadě Zenbook v rámci letošního CES 2022 představeno více modelů, ale nás zaujal hlavně jeden z nich, 14" Asus Zenbook 14X Space Edition, který je redesignem běžných variant notebooku 14X. Má připomínat neuvěřitelné čtvrtstoletí od uvedení původních notebooků Asus P, které byly používány na orbitální stanici Mir.

Kromě primárního dotykového displeje s poměrem stran 16:10 se dočkáte i mini displeje ZenVision, který je umístěn na víku a pěkně dotváří design, jenž má samozřejmě evokovat výlety do vesmíru. ZenVision je 3,65" P-OLED displej s rozlišením 256 x 64 pixelů a jasem 150 nitů. Hlavním účelem takto nízké svítivosti je co nejmenší dopad na výdrž baterie.

Po technické stránce se dočkáme nejnovějších procesorů Intel Alder Lake, a to až po Core i9-12900H. Grafika je zajištěna přes integrovanou kartu Intel UHD a operační paměť může činit až 32 GB LPDDR5. Takže vlastně hardwarová výbava je tím nejlepším, co dnes můžeme v takto kompaktním provedení sehnat.

Zveřejněno: 26. 01. 2022