Audio systém pro muzikanty, karaoke, firemní akce i velké party

Bose představuje přenosný, ze sítě nebo bateriemi napájený systém Bose S1 Pro+ určený pro ozvučení malých koncertů, velkých party, firemních akcí či DJ vystoupení pro až 50 osob. Kromě samotného zesílení a reprodukce zvuku ve špičkové kvalitě při všech úrovních hlasitosti nabízí PA systém S1 Pro+ funkce mixážního pultu pro až tři vstupy včetně možného zapojení až dvou mikrofonů nebo hudebních nástrojů. Kromě toho má vestavěné vstupy pro až dva bezdrátové mikrofony nebo nástroje a rozhraní Bluetooth. Pro ideální pokrytí celého prostoru před reproduktorem využívá prvky systému označovaného jako „line array“ využívaného v zařízeních určených pro ozvučení velkých koncertů.

Bose S1 Pro+ nejde z pohledu vlastností ani hlasitosti srovnávat se sebevýkonnějším přenosným Bluetooth reproduktorem. PA systém je zkratka pocházející z anglického výrazu „public address system“ a označuje zařízení určená pro veřejné ozvučení. Tento název je používán pro systémy zajišťující reprodukci zvuku na velkých koncertech a dalších veřejných akcích. Bose S1 Pro+ je kompaktní PA systém nabízející v jednom přenosném zařízení vše, co je třeba pro vysoce kvalitní a

Samotný zvuk PA systému Bose S1 Pro+ vytváří jeden výkonný basový reproduktor o průměru 6 palců se třemi výškovými měniči umístěnými pod sebou a různě natočenými tak, aby vytvořily systém „line array“. Díky tomu pokrývá S1 Pro+ plnohodnotným zvukem široký prostor v úhlu až 120° v horizontální a 40°ve vertikální rovině a zvuk slyší optimálně všichni posluchači před reproduktorem. Důmyslně řešená konstrukce nabízí pro různé situace čtyři odlišné možnosti umístění – lze ho postavit rovně na stůl, nakloněný na zem s tím, že zvuk vyzařuje šikmo vzhůru, na tyč reproduktorového stojanu nebo také naležato (vhodné například při využití jako odposlechu během živého vystoupení, zvuk z něj lze vyvést přes XLR výstup do dalšího ozvučovacího systému). Dostupný výkon a soustava reproduktorů umožňuje dosáhnout velmi vysokého akustického tlaku až 103 dB s tím, že přibližně 8 metrů od PA systému udržuje hladinu až na 85 dB, což pro představu odpovídá hlasitosti vyšší než jakou produkuje nákladní automobil.

Pro využití při hudebních vystoupeních, karaoke či DJ party nebo ozvučení například firemních akcí je k dispozici praktická možnost vzdáleně mixovat zvuk z jednotlivých vstupů pomocí mobilní aplikace pro iOS či Android. Pro každý kanál samostatně lze nastavovat charakter zvuku pomocí dvoupásmového ekvalizéru a plynule nastavitelného reverbu (laicky řečeno ozvěny), případně také rychle ztlumit libovolný vstup (mute). Díky tomu nabízí Bose S1 Pro+ muzikantům nebo podnikům při pořádání karaoke večerů skutečně velké možnosti ovládání a nastavení.

Mixpult je navíc vybaven funkcemi ToneMatch, ze kterých těží větší PA systémy Bose. Nabízí rozšířené možnosti ekvalizace, z výroby doporučené nastavení pro konkrétní mikrofony a hudební nástroje světových značek a velmi praktickou možnost uložení všech zvukových nastavení pro různá prostředí a použité zdroje zvuku přímo do aplikace. Díky tomu je pak možné při opakované reprodukci v daném místě okamžitě vyvolat již ověřené nastavení jedním kliknutím. 

Bose S1 Pro+ vychází vstříc i buskerům (pouličním umělcům) a pořadatelům venkovních akcí. PA systém je totiž osazený velmi výkonnou dobíjecí baterií, která umožňuje jeho provoz při využití vysoké hladiny hlasitosti až po dobu 11 hodin.

Bose S1 Pro+ je také osazen dvěma konektory USB. Ty umožňují jednak napájet a dobíjet externí přístroje, jako například telefon, tablet nebo některá efektová zařízení, a také připojit PA systém přímo k počítači. V takovém případě je možné využit speciální režim a s využitím vestavěného AD převodníku posílat výsledný mix prvních dvou kanálů v digitální podobě do počítače pro livestream nebo nahrávání zvuku pomocí specializovaného softwaru. V tomto režimu je třetí kanál mixu využit pro úpravu hlasitosti PA samotného systému bez ovlivnění hlasitosti mixu v počítači. Režim Live Stream zůstává aktivní do jeho deaktivace nebo vypnutí systému.

Koncová doporučená cena je 19.990 korun.

Zveřejněno: 20. 06. 2023