Audiolab Omnia – zařízení, které přehraje skoro všechno

Společnost Audiolab představila hudební systém Omnia, který dokáže přehrát hudbu téměř z jakéhokoliv zdroje. Stačí jen připojit reproduktory...

Již samozřejmostí je u tohoto zařízení možnost digitálního streamingu, ale britský výrobce potěší i konzervativnější nadšence do CD a dokonce i vinylů. Tedy zatímco CD přehrávač je už integrovaný, nutno říct, že gramofon budete muset přidat společně s těmi reproduktory.

Novinka zároveň může tvořit součást synchronizovaného multi-room systému a nabízí i funkci vysoce kvalitního zesilovače. Nezávisle na tom, s jakými reproduktory nebo sluchátky se Audiolab Omnia chystáte spárovat.

Síťový streaming ve vysokém rozlišení je podporovaný skrze dvoupásmovou Wi-Fi a podporovaná je i technologie Bluetooth pro bezdrátový příjem ze smartphonů a dalších zařízení. Streamování je řešeno přes technologii DTS Play-Fi, což je brána k hudebním službám typu Spotify, Tidal, Amazon Music, Deezer, Qobuz, Audacy, TuneIn, iHeartRadio a SiriusXM.

Veškeré informace se zobrazují na 4,3palcovém plně barevném displeji – ať už jde o systémová nastavení, formát dat nebo detaily o přehrávaném songu.

Audiolab Omnia bude k dispozici v průběhu prosince v černém nebo stříbrném provedení za doporučenou koncovou cenu 1.599 liber, tedy v přepočtu necelých 50 tisíc korun.

Zveřejněno: 24. 11. 2021