Bezdrátový kamerový zabezpečovací systém pro chytrou domácnost s dosahem až sto metrů

EVOLVEO rozšiřuje nabídku produktů pro chytrou domácnost řady SMART o bezdrátový kamerový systém EVOLVEO Detective BT4 SMART. Tento set je určen pro nezbytné zabezpečení bytu, domu, kanceláře, chaty nebo garáže případě jiných prostor.

Sada se skládá z centralizovaného úložiště HomeBase s kapacitou paměti 32 GB, dvou kamer s rozlišením Full HD 1080p s čidlem PIR a vlastním akumulátorem 5 000 mAh včetně držáků. Kamery mají vlastní integrovanou sirénu o výkonu 60 db. Součástí kamer je i mikrofon a reproduktor pro obousměrnou hlasovou komunikaci. V setu nechybí potřebné kabely USB-C a UTP. Systém lze rozšířit o další dvě kamery BT1 Smart, které se prodávají samostatně.


Zabezpečovací systém je postavený na vlastní bezdrátové technologii v pásmu 2,4 GHz, které slouží pro zabezpečený a stabilní přenos obrazu v kvalitě FHD 1080p. Vzdálenost jednotlivých kamer od základny HomeBase může být až sto metrů v závislosti na zástavbě a překážkách. Veškerá data se ukládají vzdáleně a centrálně na 32GB úložiště přímo v HomeBase, kde jsou data v bezpečí uchována.

Instalace a spuštění kamerového systému je jednoduché a intuitivní. HomeBase se připojuje pomocí přibaleného dvoumetrového ethernet kabelu do routeru pro připojení k internetu. Jednotlivé kamery se ihned po nabití a zapnutí spárují se základnou a začnou přenášet video. Každá kamera je vybavena dvěma Li-Ion akumulátory o celkové kapacitě 5000 mAh. Pomocí aplikaci Smartlife (Android/IOS) je možné u každé kamery nastavit několik režimů provozu, které mimo jiné dokáží prodloužit výdrž na jedno nabití díky využití pohybového čidla PIR. Pro zamezení falešných oznámení o detekci pohybu, lze aktivovat režim rozeznání lidské postavy, kdy kamera začne nahrávat až v momentě, kdy do zorného pole vstoupí člověk.

Aplikace Smartlife (Android/IOS) je určena nejen pro nastavení režimů kamer, ale také pro kontrolu záznamu prostřednictvím funkce Playback. Záznamy jsou přehledně řazené dle data a času záznamu. Díky aplikaci Smartlife lze propojit více zařízení EVOLVEO řady SMART a vytvářet scénáře, kdy například na základě rozpoznání pohybu z EVOLVEO Detective BT4 je možné pomocí chytré venkovní zásuvky EVOLVEO Terra NV4 spustit osvětlení nebo aktivovat alarm EVOLVEO Alarmex Pro a na něj navázanou sirénu.

Zabezpečovací systém EVOLVEO Detective BT4 SMART je součástí produktové řady EVOLVEO Smart, která zahrnuje produkty pro chytrou domácnost. EVOLVEO Detective BT4 SMART je dostupný prostřednictvím sítě internetových obchodů a vybraných prodejců za 5.490 korun. Přídavná kamera EVOLVEO Detective BT1 SMART pak za 1.749 korun.

Zveřejněno: 19. 01. 2023