Bezdrátový ovladač blesků od Canonu dostal novou verzi

Společnost Canon uvádí na trhu zcela nový bezdrátový radiový ovladač blesků Speedlite Transmitter ST-E3-RT, který se tedy aktuálně dočkal své již druhé verze (Ver. 2). Novinka umožňuje synchronizované odpalování blesků až do 30 metrů.

Ovladač je kompatibilní s blesky Speedlite a je určený především pro profesionální fotografy, kteří chtějí vyšší flexibilitu při focení ve studiu i mimo něj. Je kompatibilní i s čerstvě uvedeným bleskem Speedlite EL-1 a také s již osvědčenými blesky RT řady Speedlite.

K dispozici je bezdrátové radiové ovládání či synchronizace na druhou lamelu a stejně jako první verze ovladače zvládá i tato paměť nastavení blesku (FE Memory) s rychlejší a pohodlnější možností ruční úpravy hodnot. Už první snímek teď můžete pořídit s hodnotami, které vám automaticky nastaví objektiv v režimu E-TTL. Původní nastavení E-TTL zůstává v platnosti i tehdy, když uživatel přepne blesky do ručního režimu.

Zajímavé přitom je, že zkrátka nemusejí přijít ani dosavadní majitelé modelu Speedlite Transmitter ST-E3-RT. Těm totiž Canon Europe nabízí za poplatek upgrade přidávající nové funkce a schopnosti Ver. 2.

 

Zveřejněno: 10. 02. 2021