Bezpečná sluchátka pro běžce nechávají uši volné

Většina běžeckých nadšenců si ráda okoření svůj rituál dávkou hudby. Ti, kteří si ale chtějí dopřát kvalitní poslech, byli doposud vystaveni velkému riziku spojenému s tím, že přes sluchátka prostě moc neslyší. To se ale mění, komunita sportovních nadšenců roste a technologie s ní. Bone Conduction, neboli sluchátka s přenosem zvuku přes lícní kosti, je průsečíkem mezi poslechem kvalitní hudby a bezpečnější variantou sluchátek, která umožnují mít uši odkryté a tím pádem lépe slyšet vzruchy z okolí.

Technologie přenosu hudby pomocí vibrací vnímaných kostmi na rozdíl od tradičních sluchátek založených na měničích, je na trhu už nějakou chvíli. Dnešní trh přichází s vyladěnými modely, které ohromí v několika parametrech. Díky umístění sluchátek na bezdrátovém pásku na krk je jejich nošení komfortní.

Vedení zvuku kostmi zní trochu jako sci-fi, ale ve skutečnosti je to příjemná změna, díky které si můžete dopřát kvalitní hudbu ve špičkovém provedení. Tím, že se nachází sluchátka na povrchu našich uší, zůstávají odkryté zvukovody, což uživatelům umožňuje poslouchat hudbu a jejich uši mohou naslouchat zvukům v pozadí.

Bezpečnost se dostává mezi priority kvalitních produktů, a proto tomu není jinak ani u těchto sluchátek. Nejen že uslyšíte jet i kdejaké elektro auto, ale díky bezpečnostnímu LED světlu umístěnému na vybraných sluchátkách vás ostatní uvidí i při nízké viditelnosti.

Na jedno nabití vydrží až šest hodin. Když už je ale třeba dobít, není to na dlouhou pauzu, už za patnáct minut můžete znovu vyběhnout.

Chytré párování zjednoduší přípravu bez složitého vyhledání zařízení v telefonu. Ve sluchátkách jsou vestavěné mikrofony, takže už vás další telefonát nepřipraví o tempo. 

Pásek na krk je obvykle z lehkého vyztuženého materiálu, a tak v podstatě nejsou sluchátka na těle cítit. Elegantní design je opřen o decentnost, a tak neurazí ani v případě vyladěného outfitu. Když už ale dojde na opravdový terén potěší vodotěsné nebo prachotěsné provedení.

Jako příklad povedené varianty sluchátek můžeme uvést sluchátka Philips GO. Spojují všechny prvky sportovních sluchátek, a navíc poskytují poslech vysoce kvalitní hudby. Jejich uživatelé mají k dispozici velmi lehkou vyztuženou titanovou konstrukci, která se perfektně vejde pod cyklistickou helmu. Zároveň dobře drží, a tak jsou vhodná i pro běh. Model se chlubí zmíněnou bezpečnostní LED páskou a intenzivním LED světlem, které lze ovládat pomocí aplikace Philips Headphones. 

Devět hodin přehrávání na jedno nabití, a k tomu chytré párování nabízí nepřetržitý koncert, který nepřeruší ani telefonát díky dvěma vestavěným mikrofonům. Nabíjení pomocí USB-C.

Shrnuto podtrženo Philips přinesl na trh povedená sluchátka, která by si snad každý sportovní nadšenec měl přát pod stromeček.

Zveřejněno: 19. 11. 2021