Bezpečnostní brány Check Point Quantum Spark chrání před nejpokročilejšími kybernetickými hrozbami

Check Point Software Technologies rozšířil svou řadu bezpečnostních bran Quantum Spark pro malé a střední podniky. Šestice bran chrání malé a střední společnosti před i těmi nejpokročilejšími kybernetickými útoky a poskytuje bezkonkurenčně snadné nasazení, správu a zabezpečení bez nutnosti odborných znalostí.

Podle zprávy 2020 Verizon Data Breach Investigations Report bylo 28 % obětí úniku dat z řad malých a středních společností, přičemž 54 % pokusů o útok na SMB bylo úspěšných, ve srovnání se 7% úspěšností u větších společností. 62 % malých a středních podniků uvádí, že jim chybí zkušenosti pro řešení kyberbezpečnostních problémů. Podle zprávy FBI došlo během koronavirové pandemie ke čtyřnásobnému nárůstu kyberzločinu, takže malé a střední podniky potřebují automatizované zabezpečení, které je ochrání před kybernetickými hrozbami.

„Roste počet i sofistikovanost bezpečnostních hrozeb, ale malým a středním podnikům chybí odborné znalosti, zaměstnanci i rozpočet na IT, aby vše mohly řešit odpovídajícím způsobem. Potřebují bezpečnostní řešení, která se vyvíjejí, jsou snadno použitelná a kombinují komunikaci a zabezpečení,“ uvedl Chris Rodriguez, Network Security Research Manager, IDC. „Firewally nové generace Check Point Quantum Spark jsou navržené pro ochranu malých a středních podniků před nejnovější kyberhrozbami. Nabízí snadnou správu z cloudu nebo pomocí mobilní aplikace a poskytují optimalizované připojení k internetu, včetně Wi-Fi, optických vláken, GbE, VDSL a bezdrátového 4G LTE. Brány Quantum Spark lze také využít v rámci měsíčního předplatného, takže malé a střední podniky mohou být zabezpečené bez obav z dopadu na rozpočet.“

Čtyřmodelová řada Check Point Quantum Spark 1500 se nyní rozšiřuje o další dva modely 1600 a 1800. Celá řada tak pokrývá potřeby všech organizací s velikostí od jednoho do 500 zaměstnanců. Quantum Spark nabízí například:

·         Nejvyšší úroveň zabezpečení s automatizovanou prevencí hrozeb: Všechny modely nabízí oceňovanou ochranu SandBlast Zero Day Protection s výkonem prevence hrozeb až 2 Gb a více než 60 bezpečnostních služeb zaměřených na prevenci hrozeb.

·         Automatické nastavení za 60 sekund: Všechny modely jsou do jedné minuty od vybalení připravené plně chránit před všemi kyberhrozbami.

·         Flexibilní konektivita: Brány Quantum Spark poskytují nejširší škálu připojení, Gigabit Ethernet, Wi-Fi nebo integrované mobilní LTE modemy. Quantum Spark podporují také více poskytovatelů internetových služeb a volí vždy takové řešení, které poskytuje nejlepší šířku pásma a nejvyšší kvalitu služeb.

·         Snadná a intuitivní správa: Mobilní aplikace Check Point WatchTower umožňuje zaměstnancům sledovat stav zabezpečení a rychle reagovat na hrozby přímo z mobilního zařízení. Zabezpečení lze také spravovat z libovolného prohlížeče pomocí cloudového portálu s intuitivním webovým uživatelským rozhraním.

·         Kompletní ochrana pro vzdálené zaměstnance a cloudové aplikace: Kromě ochrany sítí pomocí bran Quantum Spark mohou organizace využít také další řešení Check Point pro zabezpečení všech notebooků a počítačů, chytrých telefonů a e-mailů a dokumentů.

„Brány Check Point Quantum Spark jednoduše dělají svou práci a automaticky chrání před všemi typy hrozeb, aniž by vyžadovaly speciální pozornost nebo manuální aktualizace. My se tak v klidu můžeme soustředit na naše podnikání,“ dodává Trevor Rowley, výkonný ředitel, Optix Business Management Software.

„Malé podniky čelí stejným pokročilým kyberhrozbám jako velké organizace, ale často nemají potřebné znalosti a zdroje, aby se mohly plně chránit před moderními kyberútoky,“ říká Miloslav Lujka, Head of Channel, Check Point Software Technologies. „Nové brány Quantum Spark poskytují malým a středním podnikům nejpokročilejší ochranu sítí, automatizované zabezpečení a intuitivní správu.“

 

Zveřejněno: 27. 02. 2021