Bowers & Wilkins vylepší zvuk notebooků Lenovo

Audio řešení od Bowers & Wilkins brzy vylepší zvuk notebooků značky Lenovo. A to díky novému partnerství obou společností.

Lepší zvuk by měl jako první získat model Lenovo Yoga 9i, představený v rámci CES 2022. K novinkám v oblasti zvuku zde má patřit tzv. „vylepšený otočný soundbar“, což není nic jiného než sestava čtyř reproduktorů, které byly vytvořeny na míru tenkému tělu laptopu. Tyto čtyři reproduktory zahrnují dva výškové a dva kombinované středové/basové měniče.

Dva z těchto čtyř reproduktorů jsou integrovány do otočného pantu notebooku, jenž zároveň slouží jako soundbar a je navržený tak, aby reproduktory vždy směřovaly k uživateli. Dva boční repráky jsou pak umístěny „napevno“ na hranách laptopu.

Lenovo Yoga 9i je konvertibilní notebook osazený 4K OLED VESA HDR dotykovým displejem. Jeho nová varianta s reproduktory Bowers & Wilkins má být celosvětově dostupná od března, a to za cenu 1.399 USD, tedy minimálně v USA. V přepočtu je to přibližně 30 tisíc korun, i když oficiální cenovka pro ČR ještě přirozeně stanovena nebyla.

Zveřejněno: 07. 01. 2022