Byl odhalen první 27" OLED monitor s lesklým panelem

Společnost Dough (dříve Eve) představila vůbec první 27" OLED herní monitor na světě s 240Hz obnovovací frekvencí a lesklým panelem.

Monitor Dough Spectrum ES07E2D je už třetím představeným herním OLED monitorem s úhlopříčkou 27 palců, ale vůbec prvním, který má lesklý panel. Konkurence totiž často dává přednost matným panelům kvůli redukci odlesků. To je ale podle společnosti Dough kontraproduktivní, protože to znamená kompromisy v úrovních černé, ostrých detailech a živých barvách.

Kromě povrchové úpravy panelu je ale novinka co do specifikací víceméně shodná s modely od LG a Asusu. Což znamená rozlišení 1440p, poměr stran 16:9 a zmíněnou obnovovací frekvenci 240 Hz.

Pokud jde o další technologie, podporuje Dough Spectrum ES07E2D VRR (variabilní obnovovací frekvenci) kompatibilní s G-Sync a FreeSync Premium Pro. A to přes rozhraní HDMI 2.1a a DisplayPort. K dalším možnostem konektivity patří USB typu C. Novinka ale bude dostupná až v létě 2023, což znamená, že se jiní výrobci mohou s lesklými herními monitory tohoto typu dostat na trh dříve než Dough.

Zveřejněno: 14. 12. 2022