Cambridge Audio Alva TT V2 je gramofon pro digitální éru

Společnost Cambridge Audio představila druhou verzi svého gramofonu Alva TT, která zachovává kvalitu svého předchůdce, ale přináší pár vylepšení.

Novinku si výrobce cení na necelé dva tisíce dolarů (43 tisíc korun). Zůstává u původního designu s přímým pohonem a osazena je stejně jako její předchůdce integrovanou přenoskou Alva MC a také integrovaným streamováním aptX HD Bluetooth. Tato unikátní technologie umožňuje bezdrátové streamování analogového obsahu z vinylu na bezdrátová sluchátka nebo reproduktory.

Tentokrát se však navíc dočkáte inovovaného raménka s odnímatelným držákem přenosky, což přináší další možnosti upgradu. Přepínací phono předzesilovač je taktéž součástí a k dispozici je i možnost deaktivace Bluetooth. To jsou všechno nové funkce, které byly dodány na základě zpětné vazby uživatelů první verze gramofonu.

Novinka bude k dispozici na jaře letošního roku, společně s levnější alternativou v podobě gramofonu Alva ST, který vyjde přibližně na polovinu ceny modelu Alva TT V2.

Zveřejněno: 11. 01. 2022