Canon EOS R3: Výkonný přístroj pro sportovní a reportážní fotografii

Společnost Canon se pochlubila dlouho očekávaným fotoaparátem Canon EOS R3, určeným především pro sportovní a reportážní fotografii. Tedy všude tam, kde je kladen důraz na rychlost.

Novinka podle výrobce přináší oproti dosavadním zrcadlovkám i „bezzrcadlovkám“ Canon více než stovku vylepšení. Základem je inovativní vrstvený snímač CMOS konstrukce BSI, který nabízí rozlišení 24,1 megapixelu. Díky téměř dokonalé eliminaci pohybového zkreslení a mimořádně krátkým expozičním časům (30 sekund až 1/64000 sekundy) mohou fotografové zachytit i předměty, které se pohybují opravdu velice rychle.

Při sekvenčním snímání můžete pomocí Canonu EOS R3 fotit rychlostí až 30 snímků za vteřinu, a to s automatickou expozicí a automatickým ostřením se sledováním objektu. Snímání do souboru RAW nevyjímaje. Rychlé je kromě samotného focení i ostření, a to konkrétně 0,03 sekundy. Za zmínku rozhodně stojí například i možnost záznamu videa ve formátu 6K CRM RAW. U pořízeného videa pak můžete následně upravovat expozici a vyvážení bílé.

Zveřejněno: 17. 09. 2021