Canon umí inovativně zaznamenávat virtuální realitu

Společnost Canon představila nové řešení pro záznam virtuální reality v rámci systému EOS R, které umí nahrávat 180° VR díky inovativnímu 3D VR systému a zdvojenému rybímu oku.

Objektiv velmi netypického vzhledu se stává základem systému EOS VR, jenž je vůbec prvním na světě, který umožňuje natáčení 180° záběrů pro virtuální realitu pomocí jediného přístroje a jediného snímače.

Konkrétně se jedná o stereoskopický objektiv Canon RF 5,2 mm F2,8L Dual Fisheye, který najde využití v mnohých oborech, v nichž je virtuální realita hojně využívána. Mimo jiné jde o vzdělávání, cestovní ruch, sport, konference či dokumentární tvorbu.

V kombinaci s fotoaparátem EOS R5 tento výměnný VR objektiv Canon zjednodušuje technické vybavení a záznam videa ve formátu 180° VR i statických snímků. Optická sestava objektivu umožňuje projekci dvou obrazů na jeden snímač, a tak zajišťuje dokonalé zarovnání a synchronizaci přímo ve fotoaparátu. Díky tomu můžete jednodušeji získat řešení pro natáčení VR videa, než kdybyste k tomu museli využívat tradičnější dvoukamerový systém.

Zveřejněno: 08. 10. 2021