Chcete kvalitnější zvuk nejen pro sluchátka? Zkuste zesilovač s DAC

Společnost iFi u nás příliš známa není, a je to možná proto, že jste od ní doposud nic nepotřebovali. A tento fakt mohl být způsobený tím, že zkrátka nejste pravověrný „hifista“.

iFi teď uvádí něco, co možná potřebovat budete. Jedná se o zesilovač s DAC (digitálně-analogovým převodníkem) iFi xDSD Gryphon, který je zatím největším (a s 215 gramy i nejtěžším) zařízením svého druhu v portfoliu výrobce.

Jedná se o přenosné zařízení, které dokáže přinést kvalitnější zvuk vašim sluchátkům. Nejlevnějším špuntům, které dostanete přibalené k jakémukoliv novému mobilu, to samozřejmě příliš nepomůže, ale u pokročilejších modelů si rozdíl už nejspíš všimnete. Jak by taky ne, za téměř 18 000 Kč.

Gryphon můžete využít právě jako analogový zesilovač pro sluchátka, případně jako DAC pro domácí kino, respektive Hi-Fi sestavu. K dispozici je i podpora Bluetooth 5.1, nicméně základem pro konektivitu jsou dva 3,5mm vstupy/výstupy, 4,4mm Pentacon a dále digitální vstupy typu USB a S/PDIF.

Nejviditelnějším prvkem zařízení je OLED displej na horním panelu, který zobrazuje například typ zvoleného vstupu, úroveň hlasitosti, stav baterie, formát digitálního audia a další údaje. Tak popřemýšlejte, jestli by se vám něco takového nehodilo třeba na Vánoce...

Zveřejněno: 11. 11. 2021