Check Point chrání mobilní zařízení i před nebezpečnými soubory

Nová verze mobilního bezpečnostního řešení Check Point Harmony Mobile je nejkomplexnější mobilní bezpečnostní řešení na trhu. Harmony Mobile je vůbec první řešení od některého z hlavních světových výrobců, které zabraňuje stahování škodlivých souborů do mobilních zařízení. Uživatelé se mohou těšit i na další bezpečnostní funkce, včetně analýzy zranitelností operačního systému, pokročilých funkcí pro zařízení Samsung nebo snadné správy kontroly HTTPS.

Počet zaměstnanců využívajících vzdálené nebo hybridní pracovní modely neustále roste. Z mobilních zařízení potřebují přistupovat ke kritickým podnikovým systémům nebo citlivým informacím. Mobilní zařízení se tak stala pro hackery lákavým terčem. Podle dat výzkumného týmu Check Point Research čelily v posledních dvou letech téměř všechny organizace (97 %) mobilním hrozbám, přičemž jedním z nejvíce přehlížených vektorů je stahování souborů. Check Point mimo jiné odhalil kritickou zranitelnost v aplikaci Instagram, která útočníkům umožňovala převzít kontrolu nad účtem oběti a proměnit telefon ve špionážní nástroj pouhým odesláním škodlivého obrázku.

Nová ochrana proti škodlivým souborům využívá službu Check Point Threat Cloud, která skenuje stahované soubory a analyzuje potenciálně škodlivé chování. Pokud je detekováno nějaké riziko, stahování je zablokováno a škodlivý soubor se do zařízení nikdy nedostane. Na telefonech se systémem Android může Harmony Mobile skenovat soubory v úložišti mobilního zařízení a v případě odhalení škodlivého souboru upozorní uživatele i správce. Uživateli bude doporučeno, aby soubor odstranil, a správce se může rozhodnout omezit přístup zařízení k podnikovým zdrojům.

Check Point v rámci ochrany mobilních zařízení implementoval do Harmony Mobile Release 4.0 také unikátní funkce pro Samsung Knox, díky čemu mohou správci zabezpečení splnit i ty nejpřísnější bezpečnostní politiky, nařízení a předpisy.

„Většina mobilních bezpečnostních řešení dokáže pouze skenovat soubory související s mobilním operačním systémem, jako jsou aplikace a iOS profily. Nechrání tak mobilní telefon před ostatními škodlivými soubory, jako jsou spustitelné soubory, soubory MS Office, PDF a další. Uživatelé jsou na mobilních telefonech stále závislejší, takže se na ně logicky více zaměřují i kyberzločinci. Je tedy důležitější než kdy dříve mít robustní mobilní bezpečnostní řešení, které vás ochrání před jakýmkoli typem nebezpečných souborů,“ říká Petr Kadrmas, Security Engineer Eastern Europe z kyberbezpečnostní společnosti Check Point Software Technologies.

Zveřejněno: 25. 05. 2022