Chytrý detektor oxidu uhelnatého pro lepší ochranu domova

V České republice ročně dojde až k 1500 otravám oxidem uhelnatým. Více než stovka jich končí smrtelně. Proto je důležité jednat a chránit své zdraví před hlavními riziky v domácnosti.

K 86 % náhodných otrav způsobených oxidem uhelnatým dochází v domácnostech. To proto, že oxid uhelnatý je neviditelný, nedráždivý plyn bez zápachu. Plyn se může se uvolňovat ze špatně instalovaných nebo nesprávně fungujících krbů, plynových sporáků či kotlů, které nejsou pravidelně kontrolovány.

K prevenci rizika otravy se doporučuje instalovat funkční detektor oxidu uhelnatého v domácnostech vybavených spotřebiči spalujícími paliva, z nichž se může oxid uhelnatý uvolňovat, a to v každé místnosti, kde se vyskytuje takový spotřebič.

Detektor oxidu uhelnatého se doporučuje vyměnit po deseti letech, protože čidlo s časem stárne a ztrácí plné detekční schopnosti. Díky baterii s dlouhou životností ale funguje detektor samostatně po dobu deseti let, pak na slabou baterii upozorní zasláním oznámení na smartphone.

Chytrý detektor oxidu uhelnatého je vybaven funkcí auto testu, která kontroluje stav snímače, baterie a Wi-Fi připojení. Inteligentní detektor oxidu uhličitého od Netatmo je vybaven i funkcí testu alarmu. Jinak funguje bez elektrických kabelů a jeho instalace je snadná. Stačí ho umístit na zeď pomocí dodávaného držáku a pak stáhnout aplikaci Netatmo Home + Security – ta je zdarma dostupná pro iPhony a iPady s iOS 14 a smartphony a tablety s operačním systémem Android od verze 5.0.

Inteligentní detektor oxidu Netatmo uhelnatého se začne prodávat od 16. listopadu 2021 za cenu 2.600 korun na webové stránce společnosti a v prodejních sítích Alza, CZC a Smart.

Zveřejněno: 05. 11. 2021