Díky aplikaci se IP kamery Axis mění na mixážní studio

Výrobce IP kamer Axis Communications a český vývojář softwaru CamStreamer se spojili při spolupráci na nové aplikaci CamSwitcher App.

Ta umí fungovat jako mixážní studio a přepínat mezi zdroji videa. Výsledkem je pak jediný výstup v reálném čase. Jediné, co k tomu stačí, je nahrát zmíněnou aplikaci do IP kamery Axis. Žádné další zařízení pak není třeba, a přitom tímto způsobem mohou uživatelé vytvářet vlastní internetové vysílání s kombinovaným programem.

Ten v sobě může zahrnovat nejen živé streamy z až 5 IP kamer Axis, ale také dopředu nahrané videoklipy a zvukovou stopu.

Aplikaci můžete nahrát do IP kamer Axis s procesorem řady ARTPEC-6 nebo vyšší. Jde kupříkladu o kamery Axis V5925 a V5938, jež jsou přímo výrobcem určeny pro live streaming. Případně lze využít IP kamery s procesorem ARTPEC-5, jež ale současně musejí jako hlavní profil využívat formát H.264.

Pomocí aplikace CamSwitcher App lze videa streamovat na libovolnou platformu včetně YouTube nebo Facebooku. Uživatelské rozhraní aplikace lze kromě počítače ovládat třeba ze smartphonu nebo tabletu.

Zveřejněno: 26. 08. 2021