Displejová stěna Samsung The Wall 2021 je dostupná i u nás

Nejnovější model modulárního velkoplošného LED displeje The Wall pro rok 2021 představila společnost Samsung Electronics.

Díky nové technologii zpracování obrazu pomocí umělé inteligence, vylepšené snímkové frekvenci 120 Hz a různorodým možnostem instalace nabízí letošní model The Wall firmám a organizacím po celém světě unikátní zobrazovací technologii s neomezenou flexibilitou při prezentaci audiovizuálního obsahu. The Wall je k dispozici i v České republice, dostupnost a cenu Samsung řeší s každým zájemcem individuálně.

Nový procesor Micro AI okamžitě analyzuje a optimalizuje každý snímek videa, aby docílil co možná nejlepší kvality obrazu. Využitím až 16 různých modelů neuronových sítí, z nichž každá je postavena na AI upscalingu a technologii strojového učení, může procesor Micro AI optimalizovat kvalitu obrazu až do rozlišení 8K, zlepšit kontrast a odstranit šum.

Kvalitní obraz i ve světlém prostředí

Technologie Wall's Black Seal umožňuje vytvořit jednolitý obraz s ještě čistší a věrnější černou barvou a vylepšenou hloubkou odstínů, což vede k bezkonkurenčnímu kontrastu a dokonale vykresleným detailům. Díky špičkovému jasu 1600 nitů poskytuje The Wall 2021 jasný obraz, který skvěle vynikne i v prostředí s velkou přirozenou světelností. Technologie Ultra Chroma zajišťuje užší vlnové délky, které vytvářejí barvy RGB dvakrát čistší a přesnější než běžné LED stěny. Každá LED dioda je nyní až o 40 % menší, což ještě zmenšuje černý prostor mezi pixely a vede k lepší uniformitě barev a vyššímu kontrastu obrazu.

Stěnu lze konfigurovat až do rozlišení 16K

The Wall 2021 nabízí dosud nejostřejší obraz, jako vůbec první komerční velkoplošný displej umožňuje rozlišení až 8K, obnovovací frekvenci 120 Hz a přehrávání Simple 8K. The Wall lze ale konfigurovat až do rozlišení 16K, tedy 15 360 x 2 160 pixelů. Obrovská plocha obrazovky měří více než 1000 palců a vytváří zcela unikátní jednolité plátno pro prezentaci obsahu.

Letošní model The Wall je vybaven funkcemi Micro HDR a Micro Motion s 20bitovým zpracováním, které poskytuje konzistentní kvalitu obrazu vhodnou pro komerční prezentaci a plynulé sledování obsahu bez ohledu na to, kde je stěna umístěna. Stěnu lze rozdělit na čtyři samostatné obrazovky PBP (Picture-by-Picture), přičemž na každé lze současně přehrávat jiný obsah v rozlišení 4K. Funkci 4-PBP lze použít i pro obchodní účely, když je zapotřebí více obrazovek najednou.

 

Zveřejněno: 16. 07. 2021