Dočkáme se příští rok většího iPadu Pro s mini-LED?

Analytik a šéf společnosti Display Supply Chain Consultants Ross Young předpovídá, že by příští rok mohl přijít větší iPad pro vybavený mini-LED displejem.

Dává tím za pravdu Marku Gurmanovi z agentury Bloomberg, který už dříve hlásil, že Apple pracuje na iPadech s většími displeji.

Zatím není jasné, zda 14,1palcový iPad Pro v portfoliu Applu nahradí 12,9palcový model, případně ho doplní (a v tom případě by řada iPadů Pro měla tři modely). Právě 12,9palcový iPad Pro je aktuálně jediný, který využívá mini-LED technologie, i když se spekuluje o tom, že tohle řešení pro svůj displej by mohla převzít i další generace menšího, 11palcového modelu.

Rozdíl oproti tradičnímu LED řešení spočívá v tom, že mini-LED displeje mají více ztmavovacích zón, což znamená přesnější a věrnější vykreslení obsahu. A to hlavně v těch nejtmavších nebo naopak nejsvětlejších oblastech. Kromě displejů se pro letošní iPady Pro spekuluje také o změně designu, kdy by nové modely měly dostat skleněný zadní panel a nabíjení MagSafe.

Zveřejněno: 15. 06. 2022