Funkce TV a monitorů Samsung pomůže barvoslepým uživatelům

Televizory a monitory jihokorejské značky Samsung pro rok 2023 se dočkaly nové funkce, která má pomoci především barvoslepým uživatelům.

Nová funkce umožní uživatelům s danou vadou zraku překalibrovat svoji televizi nebo monitor tak, aby se jim obsah lépe sledoval. K podporovaným zařízením patří TV značky Samsung pro rok 2023 včetně QLED LCD nebo OLED, jakož i monitory Samsung včetně řady Smart nebo herního monitoru G95SC.

Konkrétně se jedná o režim s názvem SeeColors, který uživatelům nabídne devět přednastavených rozvržení barevných schémat. Z nich si pak mohou vybrat to, které je pro ně konkrétně nejvhodnější. Ne každá vada zraku je totiž stejná.

Funkce přizpůsobí úrovně červené, zelené a modré, aby mohli diváci jednoduše rozlišit barvy na základě jejich úrovně nebo typu vady zraku, uvádí společnost Samsung. Funkce byla doposud k dispozici jako samostatná aplikace, ovšem Samsung ji nyní nabízí jako integrovanou součást operačního systému či firmwaru TV/monitoru. Ke zprovoznění funkce je však třeba softwarová aktualizace.

Zveřejněno: 03. 07. 2023