High-endová sluchátka Yamaha vypadají skutečně dobře

Japonská Yamaha představila high-endová planární magnetická sluchátka Yamaha YH-5000SE. Jedná se o vlajkový model s velkými náušníky, a ještě větší cenovkou.

Novinku si výrobce cení na přibližně 134 tisíc korun v přímém přepočtu z ceny 5.700 amerických dolarů. Na každém kusu však pracují přímo japonští řemeslníci, a navíc se sluchátka chlubí tím, že jsou se svými 320 gramy jedněmi z nejlehčích high-endových sluchátek na světě. Může za to jejich hořčíkové tělo.

Yamaha svým planárním magnetickým měničům říká „ortodynamické měniče“ a slibuje u nich výjimečně přesný zvuk bez jakéhokoliv náznaku zkreslení. Cena sluchátek je tak vysoká, protože podle portálu What Hifi na nich v Yamaze pracovali už od roku 2016. Za posledních šest let u nich vyzkoušeli přibližně tisícovku různých membrán, než konečně našli tu, kterou hledali.

Sluchátka Yamaha YH-5000SE disponují dvěma typy náušníků (z umělé i pravé kůže), stojánkem a také dvěma kabely, které jsou postříbřené (s 3,5mm a 4,4mm jackem). Za nějakých bratru 20 tisíc si k nim můžete dokoupit i volitelný XLR kabel s modelovým označením HXC-SC020.

Zveřejněno: 21. 11. 2022