Hmotnost pod kilo a výdrž až 16 hodin mají prémiové notebooky Dynabook Portégé

Dynabook uvádí na náš trh poprvé dva ultra lehké, odolné a výkonné modely notebooků své prémiové řady Portégé s 13,3" Full HD displejem. Oba pohání nejnovější 12. generace procesorů Intel Core až po 28wattovou variantu i7, jsou dodávány s operačním systémem Windows 11 Pro a antireflexními displeji Sharp IGZO s velmi vysokým jasem 400 a 470 nitů při výrazně nižší spotřebě energie.

První z nich je konvertibilní přenosný počítač Portégé X30W-K s hmotností od 989 g, dotykovým displejem o svítivosti 400 nitů a výdrží až 16 hodin. Jeho víko je možné otočit až o 360°, díky čemuž ho lze využít také jako tablet.

Druhým je Portégé X30L-K, komplexní, tenký a mimořádně lehký notebook (od 904 g) se všemi funkcemi potřebnými pro moderní mobilní práci, displejem 470 nitů, výdrží 11 hodin a možností otevření víka o 180°. Prémiové modely mají podsvícenou bezrámová klávesnici a precizní touchpad. 

Díky ultralehkému šasi z hořčíkové slitiny nabízejí oba přístroje v elegantním tmavomodrém designu ideální poměr mezi odolností a lehkostí. Systém chlazení Airflow ve spojení s gumovými podložkami zajišťuje oběma zařízením nejen zajištění optimální provozní teploty a cirkulace vzduchu i při plném vytížení, ale také vynikající funkčnost a plynulost při práci s mnoha aplikacemi současně. Velmi vysokou výdrž na baterie umocňuje funkce rychlého nabíjení, která umožňuje dobití do 40 % kapacity během pouhých 30 minut. Díky biometrickému rozpoznání obličeje a otisku prstu lze zařízení odemknout pro rychlou práci za méně než vteřinu. Součástí dodávky všech aktuálně dostupných konfigurací je také tříletá celoevropská záruka s Gold On-site servisem u zákazníka.

Zabezpečení na prvním místě

Modely Portégé X30W-K i X30L-K jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky společnosti Microsoft na zabezpečené PC. Kombinace vlastního unikátního systému BIOS spolu s možností ověření obličeje a otisku prstu poskytuje silnou obranu proti rostoucím hrozbám kyberzločinců. Další vrstvu zabezpečení přidává posuvný kryt webkamery či slot pro bezpečnostní zámek.

Bohatá konektivita, včetně LTE u jednoho modelu

Portégé X30W-K a X30L-K jsou osazeny dvěma porty USB-C s podporou Thunderbolt 4, HDMI rozhraním v plné velikosti a slotem pro Micro SD kartu. Rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení zajišťuje rozhraní Intel AX211 2x2 Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2. Pro nejnáročnější uživatele je jedna z konfigurací notebooku Portégé X30L-K vybavena také LTE modemem. Portégé X30W-K je dále vybaven jedním, Portégé X30L-K pak dvěma konektory USB 3.2. Druhý jmenovaný umožňuje i pevné připojení k síti prostřednictvím rozhraní RJ-45. V případě potřeby dalšího rozšíření konektivity je možné notebooky dovybavit dokovací stanicí Dynabook Thunderbolt 4 Dock.

První konfigurace na našem trhu

Konvertibilní Dynabook Portégé X30W-K je na našem trhu k dostání ve dvou konfiguracích s cenou od 41.690 korun Kč a jeho lehčí sourozenec Portégé X30L-K ve třech provedeních s cenami od 37.490 korun.

Zveřejněno: 22. 12. 2022