Ideální mikrofon pro vlogování

Společnost Sony představuje nový malý a lehký mikrofon ECM-G1, který umocňuje úroveň záznamu videa díky kvalitnímu snímání zvuku.

Při pořizování video obsahu hraje důležitou roli čistý a kvalitní zvuk. Model ECM-G1 se může pochlubit mikrofonní kapslí s velkým průměrem (přibližně 14,6 mm), která zajišťuje čistý záznam zvuku a zároveň potlačuje šum, což výrazně umocňuje kvalitu videa.

Model ECM-G1 je ideální mikrofon pro natáčení vlogů, protože snímá čisté hlasy, disponuje větrnou ochranou při natáčení venku a má optimalizovanou konstrukci pro potlačení frekvenčních vibrací pomocí antivibračních tlumičů. Při připojení mikrofonu k fotoaparátu Sony prostřednictvím patice Multi Interface (MI) eliminuje bezkabelová konstrukce dokonce i hluk vibrací přenášený kabelem.

Čistý sběr zvuku z prostoru před kamerou či fotoaparátem je zdůrazněn superkardioidou  a potlačením okolních hluků, takže mikrofon zachytí pouze požadovaný zvuk – což je skvělé mimo jiné i pro natáčení selfie. Také při natáčení v interiéru je model ECM-G1 vysoce účinný při potlačování ozvěny od stěn a dozvuku hlasu, takže umožňuje čistý záznam zvuku konverzace.

Podpora patice MI Shoe umožňuje větší flexibilitu při natáčení bez baterie a bez kabelu. Napájení probíhá přímo z fotoaparátu do mikrofonu, takže odpadají problémy s vybitím baterie nebo překážejícími kabely – a to i při snímání s horizontálně otevřeným širokoúhlým LCD displejem.

V neposlední řadě je součástí balení kabel pro nahrávání a konektor pro mikrofon je kompatibilní s řadou zařízení jako jsou fotoaparáty a chytré telefony.

Nový mikrofon ECM-G1 bude v prodeji od konce srpna 2022 za doporučenou maloobchodní cenu 4.389 Kč.

Zveřejněno: 14. 07. 2022