Jak vytvořit stabilní Wi-Fi na zahradě?

Pro vytvoření Wi-Fi sítě na zahradě existuje několik způsobů. Můžete posunout stávající Wi-Fi router, použít Wi-Fi extender nebo více jednotek, tzv. Mesh systém. Nejvhodnějším řešením je ale použití venkovního přístupového bodu a jeho napojení na stávající Wi-Fi router pomocí UTP kabelu.

Jen tak získáte spolehlivou a stabilní Wi-Fi a budete si moci užívat internetového připojení i u bazénu nebo při posezení s rodinou či přáteli.

Pro tyto aplikace jsou vhodným řešením například venkovní přístupové body TP-Link z řady Omada. Mají rozšířený rozsah provozních teplot pro venkovní použití a odolají vnějším vlivům počasí, jako déšť či sníh. S ohledem na vaše potřeby můžete vybírat mezi třemi modely, které se liší podporovaným Wi-Fi standardem a poskytovanou rychlostí.

EAP110-Outdoor

EAP225-Outdoor

EAP610-Outdoor

Základní a cenově nejdostupnější model pro malý počet uživatelů.

Zlatá střední cesta. Provoz ve dvou pásmech pro větší odolnost proti rušení.

Pro náročné. Pro rychlou Wi-Fi a větší počet uživatelů.

N300 Wi-Fi 4

(802.11n)

AC1200 Wi-Fi 5 (802.11ac)

AX1800 Wi-Fi 6 (802.11ax)

Venkovní přístupové body TP-Link Omada lze připevnit na zeď pomocí držáku, který je součástí dodávky, nebo také na sloupek pomocí stahovacích pásek. Pro připojení ke stávajícímu routeru budete potřebovat dva datové UTP kabely. Napájení je pomocí technologie Power over Ethernet (PoE), kdy se napájení přenáší po UTP kabelu společně s daty. Jeden UTP kabel připojíte do LAN portu stávajícího Wi-Fi routeru a k LAN portu PoE adaptéru (injektoru), který je součástí dodávky přístupového bodu. Druhý kabel zapojíte do PoE portu injektoru a do přístupového bodu. Pak stačí už jen zapojit PoE adaptér do elektrické zásuvky.

Konfigurace venkovního přístupového bodu TP-Link Omada je snadná s pomocí mobilní aplikace Omada. Přístupové body můžete spravovat také z vestavěného webového rozhraní.

Přístupové body TP-Link Omada jsou určené i pro firemní uživatele, restaurace, hotely, školy, venkovní areály, amfiteátry či veřejná koupaliště. Při nasazení většího počtu jednotek, např. v kombinaci s vnitřními přístupovými body, switchi nebo VPN routery, můžete všechny tyto prvky spravovat centralizovaně z jediného rozhraní pomocí HW nebo bezplatného SW kontroleru Omada.

Zveřejněno: 26. 07. 2022