Je libo Hi-Fi kabely za cenu obýváku?

Na tyhle kabely asi bude mít málokdo. A přitom nepatří k nejdražším kouskům v nabídce specialisty Atlas. Řeč je o pokračování řady Ailsa kabely Ailsa Achromatic.

Zcela od základů navržená a propracovaná řada Ailsa Achromatic je určena pro střední a vyšší Hi-Fi systémy, nicméně obsahuje technologie, které jsou součástí ještě vyšší řady Mavros. Cenově i výkonově pak uzavírá propast mezi modely Hyper a Mavros. Výrobci se podle vlastních slov podařilo úspěšně implementovat technologii OCC/mikroporézního PTFE a začlenit ji do designu řady Ailsa.

Reproduktorový kabel Ailsa Achromatic se skládá z 2 x 3mm OCC vícestojanových měděných vodičů obalených vysoce účinným mikroporézním dielektrikem PTFE. To je vylepšeno super stabilizovanou geometrií vodiče (izolační vrstva SSG), extrudovanou vnější vrstvou, která udržuje vícepramenný vodič symetrický a geometricky přesný.

Stejně jako u všech analogových produktů Atlas je reproduktorový kabel Ailsa dodáván z výroby zakončený firemními Achromatic Z (4mm zástrčky) nebo S (spade koncovky).

Reproduktorový kabel Atlas Ailsa Achromatic je dostupný s připojením Z nebo S, a to za cenu 1.395 liber (40 tisíc korun) za dva metry, 1.995 liber (57,5 tisíce korun) za tři metry, 3.195 liber (92 tisíc korun) za pět metrů a 4.395 liber (126,5 tisíce korun) za sedm metrů, vše včetně DPH. Dostupnost a ceny na českém zatím nejsou známy.

Zveřejněno: 08. 02. 2022