Je libo stojan na zesilovač? Za cenu zesilovače...

Specialista na zesilovače a další Hi-Fi zařízení, společnost McIntosh, představil stojany na zesilovače AS125 a AS901, které stojí asi tolik co běžný zesilovač u jiné Hi-Fi firmy.

Stojany jsou vyrobené z masivního dřeva jasanu amerického a jsou vyvinuty tak, aby poskytovaly optimální podporu nejvýkonnějším monoblokům z dílny McIntoshe. I když samozřejmě mohou stejně tak dobře sloužit i pro integrované zesilovače a další Hi-Fi komponenty. Ať už od McIntoshe nebo od jiné firmy.

Ale samozřejmě, že na přední hraně najdeme typické zelené logo výrobce, takže s konkurencí by stojany asi úplně neladily. Logo je navíc v obou případech osvětlené, a to díky napájecím portům na zadní hraně zařízení.

Rozměry modelu AS125 jsou 45,2 cm (šířka), 45,7 cm (hloubka) a 10,3 cm (výška). Ale hmotnost je úctyhodných 12,2 kg. AS901 má podobné rozměry, jen je o 30 centimetrů delší (a tudíž kompatibilní s výkonovým zesilovačem MS901).

Zatímco za menší z obou stojanů zaplatíte 3.000 dolarů (64 tisíc Kč), ten větší vás vyjde na 3.500 dolarů (75 tisíc Kč). Což je, jak jistě uznáte, za kus dřeva s logem poměrně dost. Ale zase peněženku někoho, kdo je ochoten investovat přes půl milionu korun do výkonového zesilovače (MS901), tyto částky zase tolik bolet nebudou…

Zveřejněno: 21. 01. 2022