Je možné sledovat a řídit UPS systémy na dálku?

Odpověď zní: Ano. Pro správný návrh záložního napájení a řízení infrastruktury malé firmy až po datová centra je velmi důležitá volba řídicího systému. Můžeme rozdělit do několika skupin a představíme si je na řešení společnosti CyberPower, která těchto systémů nabízí celou řadu.

Lokální UPS systémy

Pokročilý software pro správu napájení určený ke sledování a správě systémů UPS CyberPower a síťově připojených ATS/PDU (Automatic Transfer Switch/Power Distribution Unit) se nazývá CyberPower PowerPanel Business. Je založen na novém intuitivním rozhraní, barevně rozlišeného pro potvrzení stavu napájení a výstrahy systému. Pro různé úrovně požadavků na správu poskytuje PowerPanel Business odlišné úrovně modulů pro správu systému: Local (místní), Remote (vzdálené) a Management (řídící).

PowerPanel Business se snadno nastavuje a nabízí řadu možností a nastavení, třeba bezobslužné vypínání počítačů a virtuálních strojů připojených k záložnímu bateriovému napájení během poruch napájení, automatické upozornění na událost prostřednictvím e-mailu, SMS a okamžitých zpráv, plánování vypnutí a restartování, protokolování událostí historie pro sledování a analýzu trendů, uživatelsky programovatelné příkazové skripty pro přizpůsobení akcí při poruše a mnoho dalšího.

Kromě toho software umožňuje vzdálený přístup a správu přes webový prohlížeč, zajišťující hladký provoz systému. Modul „Local“ podporuje cloudové řešení, které umožní přidávat UPS do PowerPanel Cloud, což je dobré pro monitorování systému na cestách přes zabezpečený webový portál nebo mobilní aplikaci.

UPS v datových centrech a různých geografických oblastech

K monitorování a správě velkého počtu distribuovaných zařízení v datovém centru se využívá CyberPower PowerPanel ve verzi Enterprise (varianty Basic, Standard, Advanced). Tento software umožňuje uživatelům vytvořit a přizpůsobit půdorysný plán datového centra a zobrazovat zařízení a jejich informace v reálném čase v různých barvách, takže uživatel zjistí případný problém hned na první pohled. Pokud je zařízení rozpoznáno jako neobvyklé, systém pošle uživatelům upozornění, aby mohli reagovat na problém. Software dále poskytuje dynamické přehledy, analytické grafy a periodické reporty, ukazující informace o spotřebě energie, využití výkonu, o efektivitě napájení a statistiku provozního prostředí.

Řízení sítě UPS různých výrobců

CyberPower DCIM je primárně určen k monitorování a správě velkého počtu distribuovaných zařízení v datovém centru, avšak umožňuje také správu UPS a zařízení třetích stran. Vytváří a přizpůsobuje půdorysný plán datového centra a zobrazuje zařízení a informace v reálném čase v různých barvách. Obdobě jako předchozí nástroj, nabízí veškeré analytické informace.

Správa UPS přes cloud

Ani oblasti záložních zdrojů se nevyhýbají technologie, jako je cloud. CyberPower PowerPanel Cloud je cloudový systém využívající architekturu klient-server a umožňující uživatelům vzdálený přístup k systému přes zabezpečený webový portál nebo mobilní aplikaci.

Vytvořením účtu prostřednictvím webového portálu PowerPanel Cloud nebo mobilní aplikace mohou uživatelé přidat UPS do cloudového systému a používat bezplatnou zkušební verzi pomocí softwaru PowerPanel Personal nebo PowerPanel Business Local. Pokud je UPS vybavena portem pro SNMP, mohou uživatelé přidat UPS také instalací cloudové karty CyberPower Cloud Card pro kabelové i bezdrátové připojení pro různá síťová prostředí a bezplatnou cloudovou službu. To je ideální pro malé a střední podnikové uživatele, kterým se o jejich stádo UPS stará servisní technik, který nemusí být fyzicky přítomen u zařízení.

Takže: teď už víte

Z výše uvedeného vyplývá, že CyberPower dokáže správu napájení zajistit různými způsoby, dle konkrétních požadavků na sledované hodnoty a výstrahy, i dle rozsahu řešení, včetně vzdálených lokalit. A to vše jak lokálně, tak i v dosahu internetu.

A jak vlastně řešíte správu UPS vy, pokud je ve své malé firmě používáte? Máte vše pod kontrolou?

 

Zveřejněno: 30. 06. 2021 | Počet zobrazení: 148x