Kamery TP-Link Tapo nabídnou vyšší rozlišení

Výrobce síťových zařízení TP-Link uvedl na trh dvě nové bezpečnostní kamery Tapo C210 (na úvodním obrázku) a Tapo C110, které v porovnání s předchůdci nabízejí především vyšší rozlišení obrazu.

Obě kamery jsou vybaveny snímačem s rozlišením UHD, respektive 3 Mpx, přičemž výrobce slibuje křišťálově čistý obraz. Hlavní rozdíl mezi oběma modely spočívá v 360° horizontálním rozsahu při otáčení.

Jak Tapo C210, tak C110 se chlubí pokročilými funkcemi u nočního vidění, u něhož se prezentují viditelností do slušné vzdálenosti deseti metrů. Samozřejmostí je pak detekce pohybu s hlášením na dálku – konfiguraci i monitorování můžete jednoduše provádět v příslušné mobilní aplikaci (Tapo).

Zajímavá je i funkcionalita zvukového a světelného alarmu, jímž snadno odradíte potenciální nezvané hosty. Režim soukromí pak nastavíte ve chvíli, kdy jste doma a nechcete mít nepříjemný pocit, že vás někdo sleduje. Přesto je výhodou obou kamer ukládání záznamu na microSD kartu až do kapacity 256 GB, které je lokální a nehrozí tedy únik pořízených videí na internet.

Zveřejněno: 24. 05. 2021 | Počet zobrazení: 143x