Kancelářský balíček ONLYOFFICE v nové verzi

Tým, který stojí za open-source kancelářským balíkem ONLYOFFICE, oznámil vydání verze 6.4, která obsahuje nové funkce i lepší možnosti pro spolupráci a integraci.

V tabulkovém procesoru je nově k dispozici například kompletní podpora podmíněného formátování, sloužícího k vizuální analýze dat a identifikaci trendů. Dále mají uživatelé možnost přidávat minigrafy, které jim umožní zobrazit trendy v řadě hodnot. Za zmínku stojí i snadnější import dat z textových nebo CSV souborů.

Textový procesor se pak dočkal vylepšení v podobě možnosti převodu textu na tabulku několika kliknutími – naopak tabulku můžete snadno uspořádat jako text. Určitě se bude hodit i funkce automatického používání prvního velkého písmene ve větě, která byla hodně žádaná mezi uživateli.

Pokud jde o vylepšenou spolupráci, umí nově aplikace ONLYOFFICE hromadnou práci s komentáři, poznámkami, dotazy a vylepšeními. To zlepšuje využitelnost balíku v pracovních týmech. Potěší se určitě i vývojáři, kterým ve verzi 6.4 přibyla podpora protokolu WOPI (Web Application Open Platform Interface).

Zveřejněno: 13. 09. 2021 | Počet zobrazení: 136x