Kingston Digital představuje USB disk s XTS-AES šifrováním dat a automatickým zálohováním USBtoCloud

Společnost Kingston Digital Europe uvedla USB flash disk IronKey Locker+ 50 (LP50), který zajišťuje všestranné zabezpečení dat pro běžné uživatele. Je vybaven hardwarovým šifrováním AES v režimu XTS, digitálně podepsaným firmwarem proti útokům BadUSB a ochranou proti prolomení hesla metodou Brute Force.

Kingston IronKey Locker+ 50 podporuje heslo správce a heslo uživatele v režimu komplexního hesla (Complex) nebo heslové fráze (Passphrasse). Komplexní režim umožňuje zadávat hesla o délce 6 až 16 znaků s využitím tří ze čtyř znakových sad, zatímco nový režim heslové fráze umožňuje zadávat číselný PIN kód, větu nebo dokonce seznam slov o délce 10 až 64 znaků i s podporou národních abeced. Pro snížení počtu neúspěšných pokusů o přihlášení lze během zadávání hesla aktivovat symbol „oko“ pro zviditelnění zadávaných znaků. Pokud dojde k zapomenutí uživatelského hesla, lze pro přístup k datům na disku nebo pro resetování uživatelského hesla použít heslo správce.

K pohodlnému a snadnému používání LP50 přispívá také jeho malé kovové pouzdro s otvorem pro kroužek na klíče a volitelná zálohovací aplikace USBtoCloud (od společnosti ClevX). Uživatelé si mohou nosit svá data všude s sebou a pracovat s nimi kdykoli potřebují. Zálohování dat z LP50 si může snadno nastavit každý, ať už jako své cloudové úložiště používá Google Drive, OneDrive (Microsoft), Amazon Cloud Drive, Dropbox nebo Box. Veškerý potřebný software a zabezpečení jsou již přímo na disku, takže není zapotřebí instalovat žádnou aplikaci. LP50 funguje v systémech Windows i macOS, aby uživatelé mohli bez problémů pracovat na různých platformách.

Kingston IronKey Locker+ 50 je k dostání v kapacitách 16 až 128 GB a nabízí také omezenou pětiletou záruku, bezplatnou technickou podporu a legendární spolehlivost značky Kingston.

Zveřejněno: 07. 07. 2022