Kingston Digital uvedl 128GB verzi šifrovaného USB flash disku

Společnost Kingston Digital rozšiřuje nabídku flash paměťových zařízení a ohlásila dostupnost 128GB verze svého šifrovaného USB flash disku DataTraveler 2000.

Aby se zvýšila ochrana dat, dat je DataTraveler 2000 vybaven také alfanumerickou klávesnicí umožňující zabezpečit disk snadno nastavitelným PIN kódem, který může obsahovat kombinaci číslic a písmen (zadávaných podobně jako tomu bylo u telefonů s tlačítky). Další stupeň ochrany zajišťuje funkce automatického uzamčení disku v případě, že byl vyjmut z hostitelského zařízení, aniž byl předtím řádně odpojen od systému.

„Disky s nižší kapacitou mají sice svoje specifické výhody, s nárůstem počtu lidí pracujících z domova však vzrostla také potřeba přenášet větší počty souborů s citlivými údaji, což vyvolalo poptávku po šifrovaných discích s vyšší kapacitou,“ říká Oscar Escayola, manažer oddělení flash zařízení Kingston pro region EMEA. „128GB disk Kingston DT2000 je dalším přírůstkem do naší ucelené řady velkokapacitních šifrovaných disků, které jsou díky nabízeným možnostem zabezpečení vhodné i pro vojenské aplikace.“

DataTraveler 2000 je certifikován pro bezpečnostní standard FIPS 140-2 Level 3 a nabízí robustní 256bitové AES hardwarové šifrování. Tento disk je ideální řešení pro IT profesionály, malé a střední podniky, firemní koncové uživatele i pro všechny ostatní, kteří potřebují elektronickou ochranu dat na špičkové úrovni. Šifrování a odemykání dat se děje přímo v diskové jednotce a PIN se nikdy nepřenáší do hostitelského počítače, takže ho nelze zachytit „špionážními“ programy. Flash disk je nezávislý na operačním systému, a dá se proto snadno používat v pracovních prostředích s mnoha různými zařízeními a operačními systémy. Jeho onrovskou výhodou totiž je, že heslo zadáváte přímo na disku pomocí jeho klávesnice a není možnost, jak disk odemknout jinak – například právě z počítače. Tím je zajištěna obrovská bezpečnost a nedostzupnost pro někoho, komu data neptří. Navíc, pokud disk pozná, že se někdo do něj snaží „vniknout silou“, celý svůj obsah smaže, takže zloději pak zbydou oči pro pláč a vy máte radost z toho, že se k vašim datům nedostal nikdo nepovolaný.

DataTraveler 2000 je nyní k dispozici v kapacitách 4 až 128 GB a má tříletou záruku s bezplatnou technickou podporou. Více informací najdete na www.kingston.com.

 

 

 

 

Zveřejněno: 18. 09. 2020