Kingston přidal USB Type-C do řady IronKey Keypad 200

Společnost Kingston Digital Europe uvedla na trh hardwarově šifrovaný USB Type-C1 flash disk Kingston IronKey Keypad 200C, který uživatelům zajišťuje bezpečnost i pohodlí. Nyní můžou při používání zařízení vybavených USB-C dosáhnout bezproblémové ochrany dat a kompatibility i bez použití redukcí.

KP200C nabízí zabezpečení na armádní úrovni s certifikací podle FIPS 140-3 Level 3 (vystavení oficiálního certifikátu je dosud v procesu) s alfanumerickou klávesnici pro snadné zadávání přístupového PIN kódu, takže se dá odemknout bez externího napájení a softwaru, nezávisle na operačním systému. Nabízí 256bitové hardwarové šifrování XTS-AES s ochranou před prolomením hesla Brute Force a ochranou BadUSB s digitálně podepsaným firmware pro bezkonkurenční úroveň zabezpečení cenných dat.

S pomocí Multi-PIN (samostatné Admin/User PIN kódy) lze alfanumerickou klávesnici použít k snadnému zadávání přístupového PIN kódu správce nebo uživatele. Správce může uživateli obnovit PIN kód, a zajistit tak přístup k jednotce i v případě jeho zapomenutí.

Zveřejněno: 16. 08. 2023