Kingston Technology prodá svoji herní divizi HyperX

Společnost Kingston Technology Europe, která je pobočkou Kingston Technology Company, lídra v oblasti paměťových produktů a technologických řešení, oznámila definitivní dohodu o prodeji svojí herní divize HyperX společnosti HP Inc.

Tato akvizice podporuje strategii společnosti HP zaměřenou na růst jejího podnikání v oblasti osobních systémů, jejichž atraktivní součástí jsou také hry a periferní zařízení. Oceňované portfolio produktů HyperX zahrnuje celou řadu herních periferií, včetně náhlavních souprav, klávesnic, myší a podložek, USB mikrofonů a příslušenství pro herní konzole. 

Počítačové hry jsou i nadále jednou z nejpopulárnějších forem videoher a předpokládá se, že do roku 2023 dosáhne hodnota tohoto odvětví počítačového hardwaru výše 70 miliard dolarů. Očekává se také, že globální trh s periferními zařízeními vzroste do roku 2024 na 12,2 miliardy dolarů, přičemž herní periferie budou mít na tomto růstu nemalý podíl.

Podle podmínek smlouvy společnost HP za získání portfolia herních periferií HyperX zaplatí 425 milionů dolarů se započtením obvyklého provozního kapitálu a dalších kompenzací. Společnost Kingston si nadále ponechá svoje portfolio DRAM, flash a SSD produktů pro hráče a počítačové nadšence. Očekává se, že tato akvizice se během prvního roku po její realizaci projeví také ve zvýšení výnosu akcií společnosti HP. Transakce by měla být uzavřena ve 2. čtvrtletí 2021, jakmile bude schválena příslušnými regulačními orgány a budou splněny další obvyklé podmínky.

 

Zveřejněno: 25. 02. 2021