Klávesnice s prediktivním vyplňováním textu postavená na umělé inteligenci zrychlí zadávání

Zvláštní typ ovladače klávesnice vhodný pro zadávání textů jak na klasické klávesnici i na klávesnici mobilního chytrého telefonu představí na CES v Las Vegas v lednu společnost Typewise. Využívá učících se mechanismů, takže psaní textů je pak mnohem rychlejší než při klasickém psaní. Zadaný text se totiž analyzuje v podobných situacích pak jsou uživateli navrhována dokončení celých vět.

V současné době aplikace podporuje víc jak 40 různých jazyků, nevyjímaje i češtinu a slovenštinu ve verzi pro mobilní telefony, aplikace pro stolní počítače umí v současné době šest jazyků, další jsou pak u firmy na vyžádání.

Nejlepší představu o tom, co tahle aplikace umí, získáte přímo na stránkách vývojáře a tvůrce aplikace, na této adrese. Umělá inteligence vestavěná v aplikaci pak pozoruje to, co píšete a pokud odhalí, že píšete někdy v budoucnu dopis nebo zprávu podobného zaměření, okamžitě vám nabídne automatické dokončení věty. Nikoli tedy jednotlivých slov, ale celé věty, zdůrazňujeme. Psaní textů se tak stává mnohem efektivnější a rychlejší než u jiných metod zadávání slov do textu.

Aplikace je dostupná pro stolní počítače i pro mobilní telefony s Androidem i iOS. Navíc verze pro mobilní telefony používá tzv. plástvové rozložení znaků na klávesnici, a tak se jednotlivá písmena zadávají přehledněji a jsou lépe čitelná.

Zveřejněno: 27. 12. 2021