LED pásek Tapo rozzáří vaši domácnost barvami duhy

Chytrý Wi-Fi světelný LED pásek TP-Link Tapo L920-5 patří do řady zařízení pro chytrou domácnost, když doplňuje ucelenou sérii sestávající z chytrých žárovek nebo bezpečnostních kamer a navazuje na model LED pásku L900-5 představeného už loni.

Výhodou LED pásku Tapo L920-5 je možnost jeho spolupráce s chytrým asistentem či mobilní aplikací Tapo. Pásek nepotřebuje žádný dodatečný hub, takže jej stačí připojit přímo k domácí zabezpečené Wi-Fi síti. Výhodou je, že k LED pásku nic nemusíte dokupovat, jedná se o hotový a kompletní produkt.

Špičková technologie RGBIC poskytuje lepší ovladatelnost a umělecké vyjádření než u předcházejícího modelu, protože k dispozici je navíc integrovaný IC čip a jedno vedení tak může zobrazovat více barev najednou. Další změnou oproti předchůdci je povrchová úprava z polyuretanu, což znamená i vyšší odolnost.

Pásek TP-Link Tapo L920-5 může experimentovat s různými předvolbami osvětlení. Například tlumené noční osvětlení vytvoří příjemnou atmosféru a světlo můžete nastavit i pro party, domácí dekorace, oslavu nebo klasické osvětlení. Předvolené režimy pak uložíte do paměti a kdykoliv poté vyvoláte pomocí mobilní aplikace.

U LED pásku se můžete nechat pohltit dynamickými světelnými efekty, a to díky konfiguraci více než 16 milionů živých barev a ovládání samostatných světelných zón. I díky úplné novince v řadě LED pásků Tapo – LED pásek L920-5 totiž dokáže zachytit hudbu kolem sebe a synchronizovat ji s frekvencí a rytmem světla.

K dalším vymoženostem patří funkce plánovače a časovače, se kterými si snadno nastavíte časové plány, v jejichž rámci se má světelný pásek zapnout či vypnout v určený čas, a navíc si opět můžete vybrat i barevný odstín a jeho jas. Režim Pryč zase podobně jako u zásuvek Tapo dokáže simulovat přítomnost osob v domě a v náhodných časových intervalech LED pásek rozsvěcovat a zhasínat.

Po fyzické stránce je instalace snadná, a navíc příjemně flexibilní. Jeho délku pět metrů stačí zkrátit na potřebný rozměr a následně ho přilepit na libovolný povrch díky lepicímu podkladu 3M. Pásek je ohebný a voděodolný, je možné ho instalovat na libovolné místo a následně jej snadno odlepit a umístit jinam.

V neposlední řadě je k dispozici už zmíněné hlasové ovládání, a to prostřednictvím chytrých asistentů Alexa či Google Assistant.

Zveřejněno: 17. 03. 2022