LG má novou kameru pro novější televize

Jihokorejská společnost LG představila novou kameru Smart Cam (modelové číslo VC23GA), která je kompatibilní s jejími OLED a LCD televizory pro loňský a letošní rok.

Novinka je kompatibilní s těmi televizory, které běží na softwarové platformě webOS 22 a webOS 23. Kamera by měla být kompatibilní s mnohými aplikacemi, které již byly pro platformu webOS uvolněny. Jednou z nich aplikace RemoteMeeting, která je určena pro vzdálené videohovory. Pro svoje on-line setkání – jak pracovní, tak soukromá – už tak nebudete muset používat výhradně telefon nebo počítač.

Videokonference však nejsou jedinou možností využití nové kamery od LG. S tou si totiž budete moci i efektivněji zacvičit. A to díky appce s názvem Exercite, která je určena pro domácí fitness a využívá rozpoznávání pohybu ke sledování pohybů vašeho těla. Další aplikace s názvem FlexIt vás přes váš televizor dokáže propojit profesionály v oblasti fitness či wellness. Z dalších aplikací LG zmiňuje například řešení pro tvorbu selfie snímků s názvem Fun Mirror, případně aplikaci, která vás naučí tancovat na K-popovou hudbu, která se jmenuje 1M HomeDance.

Zveřejněno: 07. 07. 2023