LG představuje nový projektor CineBeam

Jihokorejská LG Electronics představuje na trhu zcela nový projektor CineBeam HU915QE, jenž v řadě doplňuje loňský HU715QE.

Řada CineBeam obsahuje samé high-endové modely a HU915QE není výjimkou. Jedná se o laserový ultra-short throw (UST) model se 4K rozlišením, který ze vzdálenosti pouhého 18,3 cm od zdi dokáže „vygenerovat“ obraz o úhlopříčce 90 palců. Umístěte projektor o 5,6 cm od zdi dále a dočkáte se většího, 120palcového obrazu.

Nejnovější projektor značky LG se chlubí svítivostí 3 700 ANSI lumenů a kontrastním poměrem 2 000 000 : 1. Tříkanálová laserová technologie využívá samostatný zdroj světla pro každou z primárních barev (RGB), a tak podle výrobce přináší živější obraz než klasické řešení s jediným zdrojem světla.

4K HDR obsah je přenášen s využitím technologie HDR Dynamic Tone Mapping. Úroveň jasu projektoru se automaticky přizpůsobí okolním světelným podmínkám díky technologii Brightness Optimizer II. A světelný zdroj pro vylepšení kontrastu scény upraví další technologie s názvem Adaptive Contrast (adaptivní kontrast).

Zveřejněno: 23. 05. 2022