Mercusys ME30 je opakovač eliminující mrtvé zóny

Výrobce síťových zařízení Mercusys představil extender (opakovač) s označením ME30, jenž dokáže efektivně eliminovat mrtvé zóny vaší bezdrátové sítě v rámci domácnosti či kanceláře.

Extendery všeobecně umějí pomoci všude tam, kde dosah běžného routeru nedostačuje. U modelu Mercusys ME30 dostanete konkrétně standard AC1200, což znamená, že ve dvou frekvenčních pásmech dostanete celkovou rychlost přenosu dat až do 1 200 Mbit/s. K podporovaným funkcím patří například adaptivní výběr cesty připojení, jenž inteligentním způsobem vybere nejlepší cestu připojení k routeru či pásmo přenosu dat.

Na jinak čistě bílém zařízení najdete i LED indikátor, jenž zvládne poradit optimální vzdálenost opakovače od zdrojového routeru. Pokud je tato vzdálenost v normě, svítí indikátor zeleně, v opačném případě červeně. Svoji síť pak rozšíříte snadno stisknutím tlačítka WPS na routeru a následně na extenderu Mercusys ME30. Takhle jednoduše obě zařízení spárujete.

K dispozici je pak i režim přístupového bodu, jehož prostřednictvím připojíte k internetu i koncová zařízení, která jinak nemůžete nebo nechcete připojovat přes Wi-Fi. Může jít například o stolní počítače, IPTV nebo herní konzole.

Zveřejněno: 18. 06. 2021 | Počet zobrazení: 195x