Mini recenze: Cenově dostupná sluchátka Canyon TWS-5 BT

Na stůl nám přistála krabička s bezdrátovými sluchátky k otestování a jelikož se jedná o poměrně novou značku na trhu, s radostí jsme se na to vrhli, abychom zjistili, co vlastně taková sluchátka za velmi přijatelnou cenu dokážou nabídnout.

Balení obsahuje samotná sluchátka v pouzdru, nabíjecí kabel s USB-C konektorem, návod a náhradní silikonové špunty v různých velikostech, vše zabalené v ekologických obalech. Bezproblémové spárování sluchátek zajišťuje technologie Bluetooth 5.3., takže po vyjmutí z pouzdra sluchátka jednoduše vložíte do uší a na svém telefonu nebo jiném hudebním přehrávači zapnete Bluetooth, kde si zvolíte připojení k vašim sluchátkům. Připojování neboli párování poznáte podle střídavě blikající modré a červené diody a následně vás zvukově upozorní, že jsou připojena. Stejně tak, pokud se je rozhodnete vypnout, stačí na nich dlouze přidržet prst a za doprovodu zvukového signálu se sluchátka vypnou.

Přednosti a nedostatky

Zvuk je vyladěný dobře, lehce možná převažují basové tóny, nicméně zkoušeli jsme poslouchat různé styly hudby i mluvené slovo a vše znělo velmi dobře bez nějakých rušivých elementů. Mimo poslech hudby nebo podcastů můžete prostřednictvím sluchátek i telefonovat, což jsme samozřejmě museli zkusit také a vše fungovalo bez problémů. Dosah je taky velmi slušný a sluchátka si poradí i s průchodem několika zdmi od zdroje signálu v mobilu.

Hlasitost je více než dostačující, na maximální úroveň jsme ji ani nevyzkoušeli, jelikož nám ušní bubínky musí ještě chvíli sloužit. Také jsme ocenili jejich dlouhou výdrž, která se díky nabíjecímu pouzdru vyšplhá až na krásných 38 hodin, takže na jejich nabíjení není třeba myslet každý den. Co nám u sluchátek trochu scházelo, byl ukazatel nabití přímo v pouzdře, díky čemuž bychom na první pohled viděli, že je potřeba sluchátka dobít, ale to je detail.

Naopak nás u pouzdra potěšilo, že je stejně jako u jiných sluchátek vyšší cenové kategorie magneticky uzavíratelné a samotná sluchátka se do něj také přichytávají magneticky. Skvělá je také jejich nízká hmotnost, takže je při nošení v uších téměř nevnímáte a ani při prudších pohybech vám z ucha nevypadnou.

Závěrem

Z celkového hodnocení vyšla bezdrátová sluchátka Canyon TWS-5 BT vítězně. I při pár drobných nedostatcích výrazně převyšují pozitiva. Po zvážení všech pro a proti můžeme koupi těchto sluchátek určitě doporučit.

Zveřejněno: 23. 11. 2022