Miniaturní externí disk Synology BeeDrive s možností synchronizace dat

Největším limitem moderních smartphonů s kvalitními fotoaparáty oplývajícími mnoha desítkami megapixelů je zpravidla velikost úložného prostoru. Videa a fotky zaplní dřív nebo později sebevětší interní úložiště a uvolnění dostatečného místa pro zachycení dalších momentů je většinou otázkou hodin mravenčí práce.

Další noční můrou nadšených fotografů je ztráta nebo zničení mobilního telefonu se všemi multimediálními daty. Obě situace řeší s přehledem miniaturní přenosný disk Synology BeeDrive BDS70.

Nedostatku místa ve vašem telefonu a získání přehledu nad vytvořenými fotkami ale můžete udělat úplně snadno. Stačí, když si vytvořené fotografie necháte zálohovat na cloudová úložiště Google Disk nebo Microsoft OneDrive či jiné, v nabídce jich je dost. Použití tohoto systému ukládání fotek má několik výhod. Tak například vytvořené fotografie si můžete prohlédnout z libovolného zařízení, které dokáže cloudová úložiště využít. A tak několik sekund po vytvoření fotky na mobilu už jej máte v cloudovém úložišti a fotku si můžete otevřít, upravit nebo vytisknout třeba ze stolního počítače a k němu připojené tiskárny.

Má to ale jednu nevýhodu. Fotku, jak už bylo na začátku článku uvedeno, díky obrovským rozlišením fotoaparátů vestavěných v mobilních telefonech, jsou obrovské a pokud zrovna váš telefon není připojen k Wi-Fi síti, může být přenos dat přes síť operátora pro mnoho uživatelů s nevhodně zvoleným (laciným) tarifem otzkou zvýšených nákladů. Každý megapajt se toti počítá a vy za přenos dat můžete operátorovi zaplatit velké částky.

Pokud ale nechcete řešit takovou možnost, pak přichází možnost uvolnění datového prostoru v telefonu, tabletu nebo počítači s chytrým externím diskem Synology BeeDrive s kapacitou 1 nebo 2 TB a přenosovou rychlostí až 10 Gb/s. Synology dokáže shromáždit a bezpečně zálohovat všechna data z uvedených zařízení podle snadno nastavených pravidel zcela automaticky, případně je rovnou jedním krokem přemístit či zkopírovat do počítače.

Ačkoliv řada majitelů mobilních telefonů dnes využívá pro paralelní ukládání pořízených fotek a videí některou z cloudových služeb, většina má ale bezplatnou kapacitu cloudu stále vyčerpanou a jen relativně malá část z nich platí pravidelné poplatky za její rozšíření. Synology BeeDrive BDS70 je proto ideálním řešením pro všechny, kterým záleží na uložených datech, a v některých ohledech nabízí víc než cloudové služby. Například šetří mobilní data a zálohování je možné i v lokalitách bez dostupného datového signálu. S rozměry 6,5 × 6,5 × 1,5 cm a hmotností jen 43 gramů se snadno vejde do kapsy.

S přehledem zvládne Android, Apple i Windows

Zálohování dat probíhá buď pomocí kabelu s konektorem USB-C nebo s využitím Aplikace BeeDrive. Aplikace přenese na disk podle stanovených pravidel pouze nové fotografie nebo soubory, které ještě nebyly zálohovány, a technologie Delta Sync umožňuje přenést pouze změněné části souborů, čímž šetří čas i prostor.

Majitelům zařízení Apple nabízí Synology BeeDrive konverze fotografií pořízených v patentovaném formátu HEIF do běžnějšího formátu JPEG, což usnadňuje jejich zobrazení na jiných platformách. Další výhodou je možnost stáhnout na disk Synology BeeDrive fotografie ze služby iCloud. Stačí povolit funkci zálohování fotografií v aplikaci BeeDrive iOS a ujistit se, že je v zařízení, které BeeDrive využívá, dostatek datové kapacity. To proto, že aplikace ukládá data ze služby iCloud nejprve do iPhonu nebo iPadu a poté je zálohuje na disk.

BeeDrive lze připojit k libovolnému počítači a všechny soubory otevřít v prohlížeči souborů, jako je například Průzkumník Windows nebo macOS Finder, a to bez nutnosti instalace jakéhokoli softwaru.

Jak je to s cenou?

CZC nabízí Synology BeeDrive BDS70 ve dvou kapacitách. Varianta s 1 TB úložištěm je k dispozici za 3.646 Kč a Synology BeeDrive BDS70 s 2 TB stojí 6.017 Kč.

Zveřejněno: 14. 08. 2023