Na konzolích Xbox nově můžete hrát přes cloud

Přímo z herních konzolí Xbox Series X/S a Xbox One teď můžete rozjíždět hry s Xbox Game Pass. Navíc si přes cloud můžete zahrát i některé tituly nové generace.

Cloudové hraní čili streamování her si teď na herních konzolích Xbox můžete užít v různých částech světa včetně Evropy, Austrálie a severní Ameriky, přičemž již brzy by k podporovaným regionům měla přibýt i Brazílie.

Novinka byla odhalena již v srpnu, nicméně reálně si ji lze užít až nyní, s listopadovou systémovou aktualizací. Pro začátek se ale musíte zaregistrovat do služby Xbox Game Pass Ultimate. Pak už si stačí jen vybrat hru a kliknout na tlačítko Hrát (Play). Podle Microsoftu v současnosti podporuje streamování více než stovka herních titulů.

Je třeba upozornit, že streamovat hry lze v současné době pouze v rozlišení maximálně 1080p při 60fps a SDR. Jestliže chcete 4K, HDR, 120fps a Dolby Atmos, budete muset svoje hry stále stahovat. Pokud jde o zmíněné tituly nové generace, jedná se o hry typu Recompile, The Medium či The Riftbreaker, které doposud byly hratelné jen na Xbox Series X | S, ale nově si je zahrajete i na Xbox One.

Zveřejněno: 19. 11. 2021