Nejnovější model řady serverů síťového úložiště Synology FlashStation typu all-flash

Společnost Synology oznámila dostupnost zařízení FS3410, nejnovějšího modelu řady serverů síťového úložiště FlashStation typu all-flash. Jde model střední třídy řady 3000 a jedná se o cenově přijatelné zařízení nabízející vynikající síťové funkce připravené k okamžitému použití. Díky vysoké propustnosti je ideální pro použití v aplikacích vyžadujících vysoce výkonné úložiště zahrnující úložiště a ochranu virtuálních počítačů, synchronizaci souborů a hostování firemních aplikací.

„Zařízení FS3410 vyhovuje poptávce po rychlejších řešeních úložiště s lepší odezvou v aplikacích jako postprodukce videa ve vysokém rozlišení, informační modely budov (BIM), geografické informační systémy (GIS) nebo rozsáhlé projekty CAD," uvedl Julien Chen, produktový manažer společnosti Synology. „Díky vysokému výkonu technologie all-flash jde o ideální volbu pro hostování úložišť virtuálních počítačů a aplikace v oblasti produktivity, jako je náš bezpečný a spolehlivý soukromý poštovní server MailPlus."

Navrženo pro náročná prostředí

24šachtové zařízení FS3410 2U je víceúčelové řešení NAS a SAN založené na univerzálním operačním systému Synology DiskStation Manager (DSM), které používá osmijádrový procesor Intel Xeon a nabízí volitelnou podporu sítí Fibre Channel i rychlejších sítí 40/56GbE. Díky vysokému výkonu více než 356 000 / 129 000 4K náhodných čtení/zápisů IOPS je vhodné pro použití v roli souborového serveru, blokového úložiště nebo serveru lehkých aplikací, které vyžadují vysokou dostupnost, spolehlivost a nejmodernější technologii úložiště.

Zařízení z řady firemních úložišť společnosti Synology používají prověřený hardware a jsou navržena pro maximální spolehlivost. Pokročilé monitorování disků úložiště umožňuje správcům lépe a přesněji předpovídat stav disku a zajistit automatickou a bezproblémovou instalaci důležitých aktualizací firmwaru disku.

Rychlé a spolehlivé úložiště pro virtuální počítače

Zařízení FS3410 je plně certifikováno pro podporu systémů VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer a OpenStack Cinder a nabízí také podporu systému Kubernetes CSI. Pokročilá správa úložiště a funkce LUN s podporou systémů VMware VAAI a Windows ODX zvyšuje výkon virtuálních počítačů a umožňuje bleskurychlé vytváření, obnovení i klonování snímků. Deduplikace na úrovni svazku zajišťuje vysoce účinnou redukci prostoru úložiště až na 3,15:1.

Prostřednictvím služby Synology High Availability lze zajistit maximální dostupnost, přičemž zařízení FS3410 lze spárovat s další totožnou jednotkou a vytvořit tak cluster s vysokou dostupností. Architektura active/passive zajišťuje v případě plánovaného nebo neplánovaného výpadku jedné z jednotek automatický přechod služby během několika minut.

Ochrana virtuálního počítače a infrastruktury

Zařízení Synology FlashStation zahrnují komplexní aplikace pro zálohování a ochranu virtuálních počítačů VMware vSphere a Microsoft Hyper-V. Uživatelé mohou prostřednictvím služby Active Backup for Business snadno chránit stávající infrastrukturu a rychle obnovovat virtuální počítače do jiných systémů nebo dokonce do samotného zařízení FS3410.

Zveřejněno: 25. 08. 2022