Nejrychlejší mobilní internet v přenosném zařízení velikosti dlaně

Společnost Netgear uvedla na trh nejnovější verzi mobilního routeru Nighthawk M6 Pro 5G WiFi 6E Hotspot (MR6550). Zařízení velikosti dlaně je vybaveno nejnovějšími bezdrátovými technologiemi 5G mmWave a WiFi 6E, která dokážou při cestách za prací či zábavou nabídnout ultrarychlý internet o rychlosti až 8 Gb/s a nepřerušované, spolehlivé, bezpečné a rychlé bezdrátové připojení k internetu i v přetíženém prostředí.

Mezi nejvýznamnější výhody 5G mmWave patří schopnost poskytovat extrémní kapacitu, ultra vysokou propustnost a ultra nízkou latenci. To z ní činí ideální řešení pro aplikace, které vyžadují přenos dat v reálném čase. WiFi 6E navíc poskytuje vyšší výkon a efektivitu díky rozšíření spektra WiFi do frekvenčního pásma 6 GHz, což snižuje rušení a zlepšuje konektivitu. Kombinace 5G mmWave a WiFi 6E poskytuje uživatelům bezprecedentní úroveň vícegigového bezdrátového výkonu a konektivity.

Router je vhodný nejen pro použití na cestách, ale také pro použití doma nebo na dovolené, zejména v oblastech, kde chybí spolehlivý širokopásmový internet. Router dokáže poskytovat vícegigový internet a zvýšit pokrytí WiFi až na 180 m2 pomocí režimu In-Home Performance Mode, který se aktivuje vyjmutím baterie a použitím napájecího adaptéru. Ve větších domácnostech může hotspot poskytovat WiFi prostřednictvím stávajícího WiFi routeru jeho připojením k ethernetovému portu 2,5 Gb/s. V místech, kde není silný mobilní signál, lze použít externí antény (prodávají se samostatně), které zvýší příjem 5G. Vestavěný port USB-C hotspotu lze také použít k nabíjení zařízení nebo jako ultrarychlé kabelové připojení až 5 Gb/s k počítači nebo notebooku.

Router je vybaven 5040mAh baterií, která dokáže na jedno nabití zajistit až 13 hodin práce nebo zábavy. Zařízení podporuje mezinárodní roaming ve více než 125 zemích.

Dostupnost

Mobilní router M6 Pro (MR6550) je nyní k dispozici v Severní Americe za doporučenou cenu 999 dolarů.

V Evropě je tuto chvíli je dostupný model 5G WiFi 6E Mobile Router (MR6450), řada MR6550 se začne prodávat v listopadu 2023.

Zveřejněno: 17. 05. 2023