Některé TV od TCL získávají podporu AMD FreeSync Premium

Společnost TCL Europe oznámila úspěšnou certifikaci některých modelů svých televizorů pro technologii AMD FreeSync Premium.

Oficiální podporu této technologie doposud nabízely jen modely od společností LG, Samsung, Panasonic, Philips či Vizio. Jedná se o jednu z verzí variabilní obnovovací frekvence, která ještě dále zvyšuje kvalitu výsledného obrazu.

To využijí především hráči, kteří obrazovku televize využívají jako monitor pro svoje hry. Vstupní latence, trhání obrazovky a zadrhávání během hraní her a přehrávání videa – to všechno jsou problémy, které hráče trápí a právě technologie AMD FreeSync Premium by je těchto problémů měla zbavit.

Prvním modelem TCL s podporou AMD FreeSync Premium je televize TCL C825. Abyste mohli využít všech výhod, respektive abyste se mohli zbavit výše uvedených problémů, budete tuto televizi muset propojit s počítačem nebo herní konzolí (například Xboxem) s podporou právě AMD FreeSync.

Televizor TCL C825 je modelem střední třídy, který je vybavený LCD panelem se 4K rozlišením či porty HDMI 2.1. Podpora AMD FreeSync bude už od počátku k dispozici také na chystaných modelech vyšší třídy X925 a X925 Pro.

Zveřejněno: 09. 11. 2021