Netatmo uvádí na trh inteligentní venkovní kameru se sirénou

Netatmo odpovídá na požadavky zákazníků a nabízí nyní kameru i v bílé barvě, která splyne s většinou fasád. Umí od sebe rozlišovat osoby a zvířata, vozidla a náhodné pohyby, při zaznamenání podezřelé aktivity uživateli v reálném čase zasílá upozornění na smartphone. Ten pak může na dálku aktivovat alarm a zastrašit případného vetřelce.

Kamera má nenápadný vzhled a snadno se instaluje, proto ji lze jednoduše umístit místo stávajícího osvětlení. Také je vybavena systémem osvětlení, které může upozornit na pohyb nebo v noci osvětlit vstup do domu či navíc alarmem o síle 105 dB zaplašit zloděje. 

Aby byla zajištěna bezpečnost natočených videí, jsou ukládána na šifrovanou micro SD kartu. Díky infračervenému vidění je možné kontrolovat podezřelé pohyby i v noci, současně je díky funkci Alert-Zones možné vymezit prostor, který kamera snímá, aby nezabírala ulici nebo pozemek sousedů.

Po aktualizaci, která probíhá automaticky u všech zařízení, mohou nyní inteligentní kamery Netatmo – venkovní i exteriérové – interagovat a vytvářet jednotný kamerový systém. Díky této nové funkci mohou vzájemně komunikovat a v případě pokusu o proniknutí na pozemek nebo přímo do domácnosti spustí současně interiérovou sirénu i sirénu venkovní kamery. Uživatel bezprostředně obdrží prostřednictvím aplikace Home + Security upozornění na svůj smartphone a může se rozhodnout, zda zasáhne či zavolá policii.

Žádná z funkcí kamer Netatmo nevyžaduje předplatné ani další poplatky. Jejich používání je snadné a nepotřebují domácí ovládací centrum. Aktualizace softwaru jsou prováděny automaticky a bezplatně. Kamery jsou kompatibilní s technologiemi Apple Homekit, Amazon Alexa a Google asistentem, což umožňuje vytvářet scénáře s dalšími konektivními zařízeními.

Bílá inteligentní venkovní kamera Netatmo je dostupná za 8.299,99 korun.

Zveřejněno: 02. 09. 2022