Netgear vylepšuje svoje řešení Armor

Bezpečnostní řešení Armor od společnosti Netgear se dočkalo aktualizace. Armor, jenž je integrován ve většině routerů řad Orbi a Nighthawk, chrání hlavně před hackery, malwarem a viry.

K novým prvkům integrovaným v nástroji Armor patří třeba vyšší ochrana citlivých osobních dat, přičemž nástroj automaticky blokuje pokusy o odesílání přihlašovacích, bankovních a dalších dat skrze nešifrovaná připojení. Určitě se hodí i ochrana před brute force a DDoS útoky – jednotlivá připojená zařízení jsou chráněna před útoky botů zvenčí, kteří se snaží ukrást hesla k různým službám.

Funkce detekce síťových anomálií zase využívá algoritmus strojového učení, který monitoruje obvyklé chování na síti a blokuje jakékoliv neobvyklé aktivity. Funkce prevence zneužití/IDS zase chrání data a jednotlivá připojená zařízení před škodlivými průniky do sítě.

Součástí nejnovější verze řešení Netgear Armor je i doplňková ochrana pro počítače, smartphony nebo tablety, kterou si uživatelé do příslušných zařízení mohou stáhnout zdarma. Aplikace pomáhá chránit před viry, phishingem a dalšími typy útoků, a to i tehdy, když se připojujete k nezabezpečeným bezdrátovým sítím.

Zveřejněno: 15. 09. 2021