Notebooky TravelMate dostaly Windows 11 for Education

Notebooky Acer TravelMate B3 a TravelMate Spin B3 se dočkaly operačního systému Windows 11 for Education, který, jak již jeho název napovídá, je určen primárně pro oblast vzdělávání.

Přenosné 11,6" notebooky jsou už od výroby zaměřené hlavně na školáky a studenty, a to i výdrží. Chlubí se totiž certifikacemi odolnosti armádní úrovně a 10hodinovou výdrží baterie. A nově je na nich předinstalována verze Windows 11 SE nebo Windows 11 Pro Education.

Oba stroje disponují nejnovějšími procesory Intel Pentium Silver a Celeron. Kromě výše uvedené odolnosti vůči pádu nabízejí i odolnost vůči běžnému polití díky unikátnímu „odvodňovacímu“ designu.

Klávesy notebooků jsou mechanicky kotvené, což znamená dvojí výhodu – za prvé je v případě potřeby možné vyměnit celou klávesnici a za druhé vám jednotlivé klávesy nebudou vypadávat ani při tvrdším používání.

Microsoft Windows 11 SE je systém, který je určen pro majitele cenově dostupných zařízení především pro vzdělávání. Jedná se o zjednodušené a bezpečné řešení, které je optimalizováno pro „cloud-first“ strategie.

Zveřejněno: 03. 02. 2022